A. M. | 

Para na tylnym siedzeniu. Oburzające nagranie. Pracownicy ONZ zawieszeni

99

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać parę podczas stosunku w samochodzie ONZ. Organizacja wyciągnęła konsekwencje.

Para na tylnym siedzeniu. Oburzające nagranie. Pracownicy ONZ zawieszeni

Nagranie trafiło do sieci w zeszłym tygodniu. Widać na nim biały samochód oznaczony literami UN (United Nations - tł. Organizacja Narodów Zjednoczonych). Na tylnych siedzeniach kobieta w czerwonej sukience siedzi okrakiem na mężczyźnie. Zachowanie międzynarodowych urzędników wzbudziło oburzenie.

Organizacja zapowiedziała szybkie działania. Są już konsekwencje

Szybko ustalono, kto znajduje się na nagraniu. Zidentyfikowano dwóch mężczyzn, pracowników Organizacji Nadzoru Rozejmu ONZ (UNTSO). Obecnie przebywają na urlopie bezpłatnym w związku z zarzutami o nadużycia seksualne.

Głos zabrał rzecznik Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa, Stéphane Dujarric. Poinformował, że konsekwencje wobec pracowników są konieczne, "biorąc pod uwagę powagę zarzutów dotyczących nieprzestrzegania norm postępowania, jakich oczekuje się od międzynarodowych urzędników służby cywilnej".

Przypadek ten nie należy jednak do odosobnionych. Mimo że organizacja posiada rygorystyczne przepisy regulujące zachowania seksualne swoich pracowników, w ostatnich latach wielokrotnie dochodziło do poważnych naruszeń.

Zobacz także: Bartosz Arłukowicz krytykuje ministra zdrowia. "Emanacja patologii władzy"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić