Para przyłapana na czułościach w lesie. Nie wiedzieli o fotopułapce

15

Wyjątkowe zdjęcia pojawiły się na Facebooku na profilu Nadleśnictwa Janów Lubelski. Fotografie ukazują dwa zakochane bociany, które po długiej zimie nareszcie spotkały się we wspólnym gnieździe. Para nie szczędzi sobie czułości. "Wkrótce możemy doczekać się potomstwa" - napisali zadowoleni leśnicy.

Para przyłapana na czułościach w lesie. Nie wiedzieli o fotopułapce
Boćki nareszcie razem. Leśnicy czekają na ich potomstwo. (Facebook, Nadleśnictwo Janów Lubelski, Lasy Państwowe)

Przyroda coraz odważniej budzi się do życia po długiej i uciążliwej zimie. W końcu za nami już pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Ogromną radość z nowej pory roku poczuły również dwa urocze bociany z Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Boćki przyłapane na czułościach w gnieździe. W końcu mogą być razem

Nareszcie razem. Miłość życia naszego boćka jest już w gnieździe - napisali z radością leśnicy.

"Jak widać wiosna sprzyja szczerej miłości, więc wkrótce możemy doczekać się potomstwa. Miejmy nadzieję licznego" - dodali pracownicy Nadleśnictwa i zamieścili zdjęcia baraszkujących w gnieździe partnerów. Kadr pochodzi z fotopułapki zamontowanej w lesie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bociany wracają do Polski. Niezwykle rzadki widok w lasach
Naszej parze życzymy spokojnego bytu w Lasach Janowskich z dala od obserwujących i czających się z boku drapieżników. Zaś wszystkim miłośnikom przyrody życzymy stosunkowo udanego weekendu - podsumowali leśnicy we wpisie na Facebooku.

Użytkownicy chętnie komentowali post opublikowany przez Nadleśnictwo. "Jak to z boćkami bywa partnerkę mają na całe życie i tu brawa im za to. Nie 'głupi' wymyślił, by brać przykład z przyrody (...) A boćkom gratulujemy...I czekamy na potomstwo, bociek już wiekowy, ale może da radę..." - pisała z nadzieją jedna z internautek.

"Łączenie się w pary u bocianów nie jest poprzedzone zalotami czy tokami, partner siadający na gnieździe zbliża się do drugiego ptaka, następuje ceremonia powitalna, jaka wielokrotnie jest powtarzana w całym sezonie lęgowym i najczęściej tego samego lub następnego dnia dochodzi do kopulacji" - czytamy na stronie "www.bocianopedia.pl".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić