aktualizacja 

"Niczego lepszego nie zobaczycie". Kibice nagrali policję na stadionie

8

Jak skomentował jeden z internautów - Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Dolnośląska Policja przeprowadziła ćwiczenia na stadionie ekstraklasowej Miedzi Legnica. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za kibiców posłużyli im uczniowie jednego z miejskich liceów.

"Niczego lepszego nie zobaczycie". Kibice nagrali policję na stadionie
Nagrania z nietypowych ćwiczeń policji trafiły do sieci (Instagram, Wikimedia Commons)

Bez wątpienia doświadczenie może się przydać. Dowodem na to jest ostatnie spotkanie z Piastem Gliwice, które Miedź Legnica przegrała jedną bramką. Po meczu najbardziej krewcy kibice zarówno słowami, jak i dobitnymi gestami, przekazali piłkarzom, co sądzą o ich grze.

Następstwem tej afery miało być pojawienie się na stadionie w Legnicy policji w celu przećwiczenia systemu radzenia sobie z awanturami, jakie mogą mieć miejsce podczas meczów piłkarskich. I właśnie tutaj do gry wkroczyli uczniowie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Przyśpiewki i butelki

Na trybunach pojawili się uczniowie mundurowego VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Mieli oni odgrywać zagorzałych kibiców. Śpiewali m.in. "kto nie skacze, ten z policji" czy też "chodźcie śmiało, jest nas mało".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To pytanie dziennikarza rozbawiło Santosa i Lewandowskiego
Szkolenie zakończone sukcesem, udało się pojmać krewkich licealistów - podpisał nagranie jeden z internautów na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dla policji to nic nowego

Dolnośląska Policja przyznała, że regularnie organizuje takie ćwiczenia. Jest to element umowy mundurowych z VII Liceum w Legnicy.

To liceum ma wiele różnego rodzaju klas mundurowych. Są to klasy policyjne, wojskowe, medyczne. Uczniowie odbywają różnego rodzaju zajęcia. Na jednych skaczą ze spadochronem. Na niektórych nurkują, a na jeszcze innych uczestniczą właśnie w takich zajęciach, jak doglądanie policyjnej pracy. Uczniowie liceum od lat uczestniczą w zajęciach na stadionie, które mają na celu pokazanie niektórych, wybranych elementów taktyki prowadzonych działań przez służby - tłumaczył Radiu Eska asp. sztab. Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.

Rzecznik policji zaznaczył, że w trakcie takich ćwiczeń nigdy nie dochodzi do bezpośrednich starć, a uczniowie mogą na nich podejrzeć taktykę, jaką stosuje oddział prewencji.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić