Para wyjechała w podróż. Wrócił tylko chłopak, nie chce rozmawiać z policją

95

Policja w USA szuka 22-letniej blogerki Gabby Petito, która wyruszyła w podróż po kraju ze swoim partnerem. Jej chłopak wrócił do domu sam i nie chce rozmawiać z policją. Funkcjonariusze szukają też powiązania między zniknięciem Petito a podwójnym zabójstwem w stanie Utah.

Para wyjechała w podróż. Wrócił tylko chłopak, nie chce rozmawiać z policją
Zaginęła 22-letnia Gabby Petito (YouTube)

O zniknięciu 22-letniej blogerki Gabby Petito poinformowano na początku września. Dwa miesiące wcześniej ze swoim 23-letnim partnerem Brianem Laundrie kobieta wyruszyła z Florydy w podróż po Stanach Zjednoczonych. Regularnie kontaktowała się z rodziną, aż do ostatnich dni sierpnia. Po raz ostatni bliscy rozmawiali z Gabby, kiedy przebywała w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming.

Chłopak wrócił sam, milczy

Wówczas rodzina kobiety dostała ostatnią wiadomość od niej, choć, jak podkreśla adwokat, bliscy Gabby Petito nie wierzą, że to ona jest jej autorką. Nie ujawniono jednak treści wiadomości. 1 września jej partner sam wrócił do domu. Mężczyzna nie chce rozmawiać z policją. Dziesięć dni później bliscy 22-latki zgłosili jej zaginięcie. Jak podaje BBC, na razie 23-latek nie jest o nic oskarżony.

Błagamy wszystkich, w tym Briana, aby podzielili się z nami informacjami na temat jej miejsca pobytu w ciągu ostatnich kilku tygodni. Brak informacji od Briana utrudnia to śledztwo. - powiedział szef policji North Port, Todd Garrison.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Możliwe powiązania z morderstwem w Utah

Policja opublikowała nagranie z kontroli, którą para przeszła 12 sierpnia. Jak podkreślają funkcjonariusze, Petito i Laundrie byli pokłóceni. Jak informuje "The New York Post", organy ścigania "aktywnie przyglądają się" również możliwym powiązaniom między zniknięciem Gabby Petito a podwójnym morderstwem z Utah.

Biuro Szeryfa Grand County opublikowało w czwartek oświadczenie, w którym podkreśla, że śledczy rozważają, że zaginięcie Petito może być w jakiś sposób powiązane ze strzelaniem do pary nowożeńców na kempingu pod Moabem w stanie Utah.

Biuro szeryfa w Grand County kontaktowało się z władzami Florydy i aktywnie badamy wszelkie powiązania między sprawą zaginionej osoby Gabby Petito a podwójnym zabójstwem, które miało miejsce w hrabstwie Grand - cytuje oświadczenia szeryfa stacja Fox News.

Petito widziano kilkaset kilometrów od miejsca tragedii

Dziennik "Salt Lake Tribune" podał, że zamordowana para miała przed śmiercią powiedzieć przyjaciołom, że "jeżeli coś im się stanie, to oznacza to, że zostali zamordowani".

Według raportu nowożeńcy zostali znalezieni 18 sierpnia częściowo rozebranych z ranami postrzałowymi na plecach, bokach i klatce piersiowej. Petito widziano kilka tygodni później kilkaset kilometrów od miejsca zdarzenia.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić