Paraliż. Droga S6 została zalana
Roztopy poskutkowały tym, że droga S6 w woj. zachodniopomorskim została częściowo zalana. Utrudnienia wystąpiły głównie pomiędzy węzłami Karwice i Sławno Zachód. Strażacy pokazali zdjęcia.
O zalanej trasie S6 donosi między innymi "Fakt". Przekazano, że ogromna ilość wody pochodzi nie tylko z roztopów, ale i z okolicznych pól. "Część zaczęła gromadzić się w rowach drogowych, co doprowadziło do powstania zastoju i zablokowania trasy" - przekazano.
Reporter tabloidu ustalił, że pod wodą znajduje się około 200-metrowy odcinek trasy. W niektórych miejscach głębokość wody sięga aż 80 cm.
Obecnie do wypompowania mamy aż 2,5 tys. m3 wody. Niestety w okolicy nie ma żadnego zbiornika, do którego moglibyśmy skierować nadmiar cieczy. Tym samym zmuszeni jesteśmy stworzyć prawie kilometrowy "rurociąg", złożony z bardzo długich pomp, dzięki czemu pozbędziemy się wody z S6 - przekazał w rozmowie z "Faktem" kpt. Piotr Grudzień, oficer prasowy KP PSP w Sławnie.
S6 zalana. Ruch został sparaliżowany
Straż nie wyklucza, że wypompowaną wodę uzupełnią strumienie z okolicznych pól. Usuwanie tych utrudnień może potrwać przez wiele godzin.
Zalanie trasy S6 sprawiło, że ruch został sparaliżowany. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.