Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Koronawirus. Nalot policji w Paryżu. Tak we Francji kończy się omijanie obostrzeń

9
Podziel się:

Francuska policja poinformowała o nałożeniu łącznie ponad stu mandatów na gości jednej z paryskich restauracji. Jej menedżer został aresztowany. Powodem było złamanie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Koronawirus. Nalot policji w Paryżu. Tak we Francji kończy się omijanie obostrzeń
Paryska policja przeprowadziła nalot na restaurację otwartą w czasie pandemii (Twitter, Getty Images)

Późnym wieczorem funkcjonariusze otrzymali informacje o hałasach dobywających się z jednego z lokali w 19. dzielnicy Paryża, na prawym brzegu Sekwany. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że restauracja jest otwarta. W środku przebywało 110 osób.

Wszyscy klienci zostali ukarani grzywną za nieprzestrzeganie koronawirusowych wytycznych – poinformowali policjanci.

Tajne przyjęcia w Paryżu. Policja wszczyna dochodzenie

W ubiegłym tygodniu francuska prywatna telewizja M6 wyemitowała materiał na temat rzekomych przyjęć odbywających się w Paryżu w czasie lockdownu. Zdobyty przez dziennikarzy film z ukrytej kamery pokazuje, jak goście delektują się kawiorem, szampanem i truflami w dwóch ekskluzywnych lokalach. Wywołało to natychmiastową reakcję francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Jeżeli jest to prawda, to całkowicie niedopuszczalne – oświadczył MSW Francji Gérald Darmanin.

Według doniesień telewizji M6, w lokalach mówiono gościom, że mogą zdjąć maseczki. Przyjęcia miały odbywać się pomimo trwającego lockdownu. Francuska policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie.

We Francji obowiązują wysokie grzywny za nieprzestrzeganie obostrzeń. Za narażanie życia innych osób w czasie pandemii można trafić nawet na rok do więzienia, a kara pieniężna może wynieść nawet 15 tys. euro (ok. 70 tys. złotych). Osoby naruszające godzinę policyjną i nienoszące w miejscach publicznych maseczek muszą liczyć się z mandatem w wysokości 135 euro (ok. 600 zł) za każde z tych wykroczeń.

Koronawirus we Francji. W kraju wprowadzono lockdown

W obawie przed niewydolnością francuskiej służby zdrowia, 3 kwietnia we Francji wprowadzono całkowity lockdown. Zamknięte zostały wszystkie szkoły oraz sklepy, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby. Od 19 do 6 rano obowiązuje godzina policyjna.

We Francji odnotowano jak dotąd prawie 5 mln przypadków koronawirusa. Na COVID-19 zmarło w kraju blisko 100 tys. osób. Kraj zmaga się w ostatnim czasie z nowymi odmianami SARS-CoV-2.

Obejrzyj także: Brakuje łóżek w szpitalach we Francji. Lekarze apelują o kolejne obostrzenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Polak
rok temu
Brawo niech nasz kraj i policja bierze przykład z Francji
Abdul zaprasz...
rok temu
Jak tacy odważni, to niech się teraz udadzą do stref no-go.
Juscia
rok temu
U nas totalni krzyczeliby na cały świat ze msmy faszystowski rząd.
ZA to że może...
rok temu
Pies bez smyczy czy kagańca -mandat bo może ugryźć !! Człowiek bez maski mandat ,bo może zarazić !! Proponuję ludzi bez kajdanek zapiętych z tyłu -mandat bo może uderzyć < Za brak kajdanek na nogach -mandat może kopnąć . Brak zaklejonych ust -mandat może ubliżać . A jak zabezpieczyć przed gwałtem ??
Obcy
rok temu
Za narażanie życia innych... Gdyby wam mówiono : noście maseczki bo umrzecie na covid-19 wtedy nikt by nie nosił i prawda szybko wyszłaby na jaw. Dlatego jedyne co mogą prawnie zrobić to kazać wam troszczyć się o innych ale kiedy ci inni z rakiem potrzebują operacji wtedy zabiegi są odwoływane bo przecież pacjent z covid-19 ma tylko 99% szans na przeżycie a ten z rakiem na pewno sobie poradzi. Od tych chińskich maseczek z 2 centy wszyscy się rozchorujecie i wiecie co? Dobrze wam tak. Selekcja naturalna.
dajana
rok temu
Policja francuska naraziła gości wchodząc do tego lokalu. U nas w jednym z sanatoriów zorganizoali orgie z udziałem prominentki i nikogo nie ukrali choć było tam 100osób i locdown
prawda
rok temu
To ZOMO NWO.
celowniczka
rok temu
Smieszne jest to, ze ktos uwaza, ze drugi czlowiek bedac chory naraza na zarazenie drugiego czlowieka. A jaka to wladza czlowieka nad wirusami?
Franz
rok temu
Niech Policja paryża zajmie sie śmiecimi na ulicach i tam będzie konsekwentana odważni policjancji boją się tam wjechał bo ich pogonią tam'bylcy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić