Pawłowicz o zamachu stanu. ''Obalenie siłą naczelnych władz''

789

Krystyna Pawłowicz nie traci czasu na dyplomację. W związku z tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie zapewniło sobie trzeciej kadencji rządów, sędzia Trybunału Konstytucyjnego widzi przyszłość naszej ojczyzny w czarnych barwach. Tym razem zasugerowała, że dotychczasowa opozycja chce dokonać zamachu stanu.

Pawłowicz o zamachu stanu. ''Obalenie siłą naczelnych władz''
Krystyna Pawłowicz o zamachu stanu (AKPA, Piętka Mieszko)

Premier Mateusz Morawiecki pracuje nad utworzeniem rządu i podkreśla, że ''będzie to rząd zupełnie inny niż ten, który do tej pory sprawuje swoje obowiązki''. W zapewnienia, że PiS ''chce zakończyć wojnę polsko-polską'', nie wierzą politycy pozostałych partii. Nawet Krzysztof Bosak z Konfederacji stwierdził, że jego partia nie zamierza współpracować z PiS-em, chce natomiast rywalizować o ''prymat na prawicy''.

Polityczne potyczki bacznie obserwuje była posłanka PiS, a obecnie sędzia TK - Krystyna Pawłowicz. Przypomnijmy: gdy okazało się, że PiS w nowym Sejmie nie utrzymał większości, Pawłowicz mocno uaktywniła się na portalu X (niegdyś Twitter). Od tej pory notorycznie zamieszcza wpisy, w których atakuje polityków dotychczasowej opozycji, a także jej wyborców.

By skomentować ostatnie wydarzenia polityczne, sędzia TK zajrzała do Słownika Języka Polskiego PWN, gdzie zatrzymała się przy jednym haśle. Była posłanka PiS postanowiła przypomnieć internautom, co oznacza ''zamach stanu''.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowy rząd będzie rozmawiał z Białorusią? "Nie mamy wyjścia"

Krystyna Pawłowicz o zamachu stanu

"ZAMACH STANU = zorganizowana akcja mająca na celu OBALENIE siłą NACZELNYCH WŁADZ PAŃSTWOWYCH i zagarnięcie władzy przez jednostkę lub grupę osób. W SPOSÓB SPRZECZNY z KONSTYTUCJĄ PAŃSTWA" — poinformowała sędzia TK w najnowszym wpisie na portalu X.

Komentujący internauci wytknęli Pawłowicz błędy interpunkcyjne, nie zabrakło również opinii, że definicja zamieszczona przez sędzię TK doskonale podsumowuje osiem lat rządów PiS.

Krystyna Pawłowicz zazwyczaj chętnie wdaje się w pyskówki z internautami, ale tym razem (przynajmniej do tej pory) nie dała się sprowokować i nie odpowiedziała na żaden z krytycznych komentarzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić