o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Pawłowicz w hotelu. Tyle kosztował pobyt funkcjonariuszy SOP-u

725
Podziel się

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz oraz dwóch funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa przebywała w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju. Ile polski podatnik za to wszystko zapłacił?

Pawłowicz w hotelu. Tyle kosztował pobyt funkcjonariuszy SOP-u
Krystyna Pawłowicz, Samochód Roku Playboya 2016 (AKPA, Podlewski)
bEiFmDCJ

Krystyna Pawłowicz od października ubiegłego roku objęta jest specjalną ochroną. Na każdym kroku towarzyszą jej funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. I choć taka ochrona przysługuje tylko najważniejszym osobom w kraju, szef MSWiA Mariusz Kamiński zdecydował się skorzystać z art. 3 ustawy o SOP, który pozwala objąć ochroną "inne osoby (niż prezydent, premier - red.) ze względu na dobro państwa".

Kontrowersyjna decyzja o przyznaniu sędzi TK tego typu ochrony wyszła na jaw gdy jej kierowca zderzył się z tramwajem nieopodal siedziby Trybunału Konstytucyjnego.

bEiFmDCL

Sprawa ta ponownie wywołała burzę w ten weekend, gdy okazało się, że Krystyna Pawłowicz wybrała się na pobyt leczniczy do hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju, z którego ewakuowano gości na skutek pożaru i zadymienia.

Pobyt w tym hotelu nie należy do najtańszych. Za pakiet uzdrowiskowy, minimum na 8 dni, zapłacimy od 547 zł za dobę (pokój jednoosobowy) do nawet 1148 zł za apartament. Zatem w najlepszym wypadku sędzia TK zapłaciła za niego ok. 3800zł.

Dyskusyjna jest jednak stawka, jaką Polacy musieli zapłacić z własnej kieszeni za ochronę sędzi. Koszt udostępnienia samochodu służbowego to około 2-3 zł za kilometr, Do tego dochodzi wynagrodzenie funkcjonariusza. Dniówka funkcjonariusza SOP-u waha się w granicach 250-300 zł.

bEiFmDCR
Ta kwota zapewne w tym przypadku jest wyższa, bo przecież panowie są w delegacji i właściwie na służbie 24-godzinnej- powiedział Onetowi jeden z byłych pracowników służb
W ramach fundacji prowadzimy działalność gospodarczą i sami realizujemy tego typu przedsięwzięcia. W związku z tym mogę powiedzieć, że nie licząc kosztu wynajmu pokoju hotelowego i dojazdu, to sama praca takich funkcjonariuszy kosztuje 300-400 zł dziennie- potwierdza w rozmowie z Onetem płk Leszek Baran, szef Fundacji Byłych Funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu

Tygodniowa praca dwóch funkcjonariuszy to zatem ok.4900zł. Biorąc pod uwagę cenę za dwuosobowy pokój ze śniadaniem w hotelu– tygodniowy pobyt kosztował 4256zł. Jeśli koszt obiadu i kolacji dla jednego funkcjonariusza to ok.100zł to należy uwzględnić kolejne 1400zł. Dodatkowo, koszt związany z samochodem służbowym – jeśli założymy stawkę trzech złotych za kilometr, to przejazd w dwie strony kosztował ponad 1500 zł.

Podsumowując, jak wyliczył Onet, łączny koszt tygodniowej pracy dwóch funkcjonariuszy SOP to w tym wypadku ponad 12 tys.zł. A przecież do tego dochodzi jeszcze wyposażenie funkcjonariusza, które nie jest znane w tym wypadku.

bEiFmDCS
Zobacz także: Krystyna Pawłowicz w hotelu. Szymon Hołownia mocno skomentował
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiFmDDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(725)
Wojtek
3 miesiące temu
"dobra zmiana" jak długo Polacy będą się nabierać
gorszysort
4 miesiące temu
przecież kamiński ze swoich nie płaci, a ciemnoty ci u nas dostatek, uwierzy w każde pisowskie kłamstwo, że panna krystyna płaciła z własnych pieniędzy -*też, albo, "bo jej się należało" Tak mają tylko "pany" z "dobrej zmiany" w "tanim państwie" w "ojczyźnie dojnej"
Podatnik
4 miesiące temu
Stać ją ,niech płaci! Za hotel za ochronę i co tam chce!Absolutnie. nawet 1grosza z publicznych pieniędzy .To jej prywatną zachcianka!
bEiFmDDn
pakuj manatki
4 miesiące temu
Nic to,mądrzy i bogaci sobie poradzą- wyjadą jak przed każdą wojną. Wyborcy PiSu zostaną, bo nikt wierny nie opuszcza tonącej łajby,
112
4 miesiące temu
Do więzienia za łamanie przepisów sanitarnych.
Polak
4 miesiące temu
Dajcie proszę sobie spokój i nie ośmieszajcie się takimi rzeczami. Wstydu nie macie?
GOść
4 miesiące temu
Niemiecko żydowskie media czepiają się byle czego . Nagonka na Polskę . Każdy za swoją kasę może sobie zrobić masaż . Jednak ludzie na świeczniku powinni być bardziej skromni tym bardziej że jest przygotowany tzw. przewrót poprzez nie Polskie media .
2,5,10
4 miesiące temu
A jak żarli ośmiorniczki na koszt podatnika to było w porządku ?
Seban
4 miesiące temu
Głosujcie dalej na pis..
Arnold
4 miesiące temu
I takie kontrowersyjne pudło tyle mnie kosztuje!!!!
Wasal
4 miesiące temu
Nikt tak sie nie boi obywateli jak pisowcy. Bo wiedzą, że mają za co.
łysy
4 miesiące temu
Moje zdanie nie może ranić innych czyli PiS złodziei, natomiast oni a i między innymi Kryśka, może wszystko co jej się podoba, dodatkowo widzę że próbują likwidować niezależne media ,teraz to już tylko będziemy oglądać 1i2 na kolanach modląc się aby nasz ojciec duchowy Rydz nam wybaczył że za mało daliśmy na tacę,a dyktator Kaczy będzie dalej fundował takim oblechom jak ta zakała Krycha wczsy na nasz koszt ,a co nie należy się!!!!!!!!!!!!!!
zzz
4 miesiące temu
A oni kilka lat wypominali ośmiorniczki
bEiFmDDf
Zdechły Jezus
4 miesiące temu
Reprezentantka krajowego WYCHODKA, Obrzydliwość Wiekuista †††
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić