o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Marsz Niepodległości. Oświadczenie szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego

24
Podziel się

W trakcie Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada w centrum Warszawy, doszło do zamieszek i starć z policją. Zatrzymano co najmniej kilkaset osób. "Niestety zapowiedziana formuła marszu nie została dotrzymana" - skomentował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Marsz Niepodległości. Oświadczenie szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński (PAP, Mateusz Marek)
bDAwFoHp

Tegoroczny Marsz Niepodległości miał odbyć się w formie przejazdu samochodami i motocyklami. Szef MSWiA Mariusz Kamiński zaznaczył, że z racji epidemii koronawirusa, przyjął to "z uznaniem jako wyraz odpowiedzialności uczestników i organizatorów wydarzenia". Podkreślił jednak, że "zapowiedziana formuła 'marszu' nie została dotrzymana".

Obok zorganizowanego przejazdu mieliśmy do czynienia z równoległym nielegalnym zgromadzeniem, podczas którego dochodziło do szeregu incydentów polegających na agresywnych działaniach niektórych uczestników przemarszu, niszczeniu mienia i bezpośrednich atakach na policjantów zabezpieczających zgromadzenie - napisał w oświadczeniu Mariusz Kamiński.
bDAwFoHr

Minister przekazał, że w stronę policjantów rzucano kamieniami i racami. Ponadto podpalono mieszkanie i blokowano dojazd karetek do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

Biorąc pod uwagę agresywne zachowanie niektórych uczestników manifestacji, konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego przez policjantów. Za każdym razem były one adekwatne do sytuacji - podkreślił Kamiński.

Mariusz Kamiński ostrzega: wszelkie zgromadzenia publiczne są nielegalne

Szef MSWiA zaznaczył, że ma uznanie dla uczestników marszu, którzy godnie uczcili Święto Niepodległości. Jednocześnie wyraził nadzieję, że organizatorzy "właściwie ocenią zachowania tych uczestników zgromadzenia, których postawa nie miała nic wspólnego ze świętowaniem niepodległości".

bDAwFoHx
Przypominam, że w świetle aktualnie obowiązujących ograniczeń będących konsekwencją epidemii koronawirusa, wszelkie zgromadzenia publiczne mają charakter nielegalny. Zapewniam, że wobec kolejnych zgromadzeń, podczas których miałoby dochodzić do podobnych aktów przemocy i agresji, bez względu na to kto jest organizatorem takich zgromadzeń, będą podejmowane analogiczne i bardzo stanowcze działania Policji - dodał Kamiński.

Zobacz także: Zamieszki podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. Zobacz, co się działo

bDAwFoHy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAwFoHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Faaz
2 miesiące temu
Pan Kaminski zapomnial juz, co sam robil, jak palil kukly urzedujacego prezydenta?
Sauron
2 miesiące temu
PiS cały czas flirtował z tym środowiskiem to teraz niech tych aresztowanych patriotów może zaliczą w poczet Żołnierzy Wyklętych.
Adam
2 miesiące temu
Bardzo dobrze, braknie wam tej policji, to że ściągacie ich z calego kraju do warszawy i obiecujecie za 2 dni po 1500zł nic nie pomoże
bDAwFoHT
wwerty
2 miesiące temu
Święto państwowe, taka rocznica a Duduś gdzie?
Sowizdrzał
2 miesiące temu
Starcia milicji z kibolami ? A kto ich wyhodował i wyprowadził na ulicę? Do obrony kościołów ?
Najnowsze komentarze (24)
Beata k.
2 miesiące temu
Panie Kamiński przecież my wiemy że to nie pan jest winny tej sytuacji. Policja powiedziała nam że wykonują polecenia ratusza.
hik
2 miesiące temu
na cmentarz to nie mogłem iść 1 ani 2 listopada ale na marsz "niepodległości" to już można było?
Fsd
2 miesiące temu
Powoli panie kamiński. Jakie dwie manifestacje? Przecież organizatorem marszu był bąkiewicz. On ponosi odpowiedzialność za jego przebieg. On i jego,, cwiczący obrońcy kościołów". Obrońcy dziwiszów i innych nobliwych osobistości kościelnych. Prezes nawoływał do obrony za wszelką cenę. To teraz niech pan bąkiewicz poniesie konsekwencje. Prezes będzie dumny ze swoich psów.
kat
2 miesiące temu
Ja tam nie widziałem dwóch oddzielnych manifestacji, tam była jedna i ci co ją organizowali są za ten cały bajzel odpowiedzialni i muszą za to zapłacić!!! Teraz się jeszcze okaże że nie będzie osób odpowiedzialnych, i ludzie będą musieli zapłacić z własnej kabzy. Kto organizuje takie imprezy musi być świadom i wziąć odpowiedzialność za wszelkie przewinienia!!!
janek
2 miesiące temu
godnie świętować to iść w pochodzie nieść flagi i właściwe w treści transparenty,można się wzorować na pochodach 1-majowych z lat `50,60-tych
MzP
2 miesiące temu
Zamiast "oświadczać po" powinien oświadczyć "przed" i działać "podczas".
Aneta
2 miesiące temu
Na marszu kobiet narodowcy i pseudokibole (właściwie to jedno i to samo)atakowali kobiety, które sobie tylko szły. Rzucali kamieniami, racami,itp. Policja stała spokojnie i nie reagowała na to. Kiedy później kilku jednak złapali to zaraz Ziobro ich wypuścił. Teraz na marszu niepodległości znów ci sami "patrioci" rzucają kamieniami i racami i niszczą wszystko co stanie im na drodze. Tu chodzi tylko o to, że chłopaki lubią rozruby, każda okazja jest dobra, żeby komuś przywalić - nieważne, czy to kobiety, dzieci, policjanci. Oni nawet nie patrzą kogo atakują. To jest po prostu marsz zbirów i hołoty wspierany przez PIS.
Marian
2 miesiące temu
Przestępca Kamiński uczy moralności... Tylko w polskim ciemnogrodzie to przejdzie
bDAwFoHL
brak policji
2 miesiące temu
Czy ktoś pilnował wczoraj..... najdroższej woliery świata??????
Logos
2 miesiące temu
Rozroby to dorobek zawodowy ułaskawionego typka.
wd40
2 miesiące temu
Brawo Jarek podpaliłeś kraj .
Konrad
2 miesiące temu
Niedlugo sami sie zamienicie w wirusy kowidianci.
Konrad
2 miesiące temu
Niedlugo sami sie zamienicie w wirusy kowidianci.
Sowizdrzał
2 miesiące temu
Starcia milicji z kibolami ? A kto ich wyhodował i wyprowadził na ulicę? Do obrony kościołów ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić