Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Pawłowska po ślubowaniu. Szokujące, co zrobili posłowie PiS

90

Monika Pawłowska objęła mandat po byłym ministrze Mariuszu Kamińskim. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali się bojkot ślubowania i opuścili salę plenarną. Na fotografii uchwycił to poseł Marcin Józefaciuk, okraszając wszystko kąśliwym komentarzem.

Pawłowska po ślubowaniu. Szokujące, co zrobili posłowie PiS
Posłowie PiS opuścili salę podczas ślubowania Pawłowskiej (Facebook, Marcin Józefaciuk - Twój Poseł)

W środę rozpoczęło się kolejne posiedzenie Sejmu. Jednym z punktów było odebranie ślubowania od nowej posłanki Moniki Pawłowskiej. Objęła ona mandat po byłym ministrze Mariuszu Kamińskim, który w ubiegłym roku został skazany na dwa lata pozbawienia wolności.

Decyzja dotycząca objęcia mandatu poselskiego przez Pawłowską nie spodoba się posłom Prawa i Sprawiedliwości. Politycy tego ugrupowania opuścili salę. Całą sytuację w mediach społecznościowych skomentował Marcin Józefaciuk, poseł Koalicji Obywatelskiej. Nie gryzł się w język.

Tak PiS traktuje swoich wyborców. Ponad 10 000 osób głosowało na Monikę Pawłowską z listy PiS - grzmi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zablokujemy Brukselę". Polscy rolnicy ramię w ramię z niemieckimi i francuskimi kolegami

- Teraz nawet nie wejdą na salę plenarną w trakcie ślubowania osoby, która reprezentuje ponad 10 000 swoich wyborców - dodawał oburzony, okraszając wszystko fotografią.

Monika Pawłowska. Burzliwa kariera posłanki

Monika Pawłowska startowała w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 7 (Chełm). Nie udało jej się uzyskać wyniku na tyle dobrego, aby dostać się do Sejmu. Jednak otrzymała możliwość objęcia mandatu i ją postanowiła wykorzystać.

W 2019 roku dostała się do Sejmu z listy SLD, była nawet wiceprzewodniczącą klubu Lewicy. Uczestniczyła w Strajkach Kobiet. Była również w strukturach partii Wiosny Roberta Biedronia.

Dwa lata później dołączyła do Porozumienia, a następnie do Prawa i Sprawiedliwości. Decyzja wywołała ogromne emocje. Wiele osób nie potrafiło zrozumieć decyzji posłanki Moniki Pawłowskiej.

Kamiński i Wąsik skazani

Monika Pawłowska mogła objąć mandat, ponieważ w grudniu 2023 roku Sąd Okręgowy w Warszawie skazał prawomocnie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na dwa lata pozbawienia wolności. Chodziło o przekroczenie uprawnień w tzw. aferze gruntowej z 2007 roku. Marszałek Szymon Hołownia wydał postanowienie o wygaszeniu mandatów skazanych polityków.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić