Kamiński i Wąsik wywiezieni z aresztu. Wiadomo, gdzie trafili

120

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali wywiezieni z Aresztu Śledczego Warszawa-Grochów. Wirtualna Polska ustaliła, że trafili do dwóch różnych jednostek w okręgu.

Kamiński i Wąsik wywiezieni z aresztu. Wiadomo, gdzie trafili
Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik (Getty Images)

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie przebywają już w Areszcie Śledczym Warszawa-Grochów. Wirtualna Polska ustaliła, że trafili do dwóch różnych jednostek w okręgu. Taka decyzja została podjęta z uwagi na bezpieczeństwo jednostek, w których przebywają skazani politycy.

Jak wynika z informacji Wirtualnej Polski, Maciej Wąsik trafił do zakładu karnego w Przytułach Starych (obok Ostrołęki), z kolei Mariusz Kamiński do Radomia - podaje Patryk Michalski z WP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Richardson o zmianach w TVP. "Czyściłabym dalej"

Dlaczego Mariusz Kamiński trafił właśnie do Radomia? Jest to związane z faktem, że znajduje się tam więzienny szpital. Uwzględniono fakt, że polityk rozpoczął protest głodowy i może potrzebować opieki medycznej. Na podobny krok zdecydował się też Maciej Wąsik.

Wiele wskazuje na to, że obaj politycy mogą w najbliższym czasie zostać przewiezieni w jeszcze inne miejsca - zaznacza Wirtualna Polska.

Jako pierwszy informacje o wywiezieniu Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego przekazał serwis niezalezna.pl.

Dlaczego Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik trafili do więzienia?

By zrozumieć, dlaczego Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik trafili do więzienia, trzeba cofnąć się do 2007 roku. Chodzi o aferę gruntową, która polegała na prowokacji, w czasie której podstawieni agenci CBA odgrywali rolę zagranicznych biznesmenów. Mieli oni kontaktować się z przedsiębiorcami i oferować im łapówki w zamian za odrolnienie działek.

Finalnie prowokacja nie zakończyła się sukcesem. Przyczyną takiego stanu rzeczy - według doniesień medialnych - był przeciek. Uczestnicy transakcji mieli się dowiedzieć, że przygotowana została zasadzka.

Afera gruntowa, za którą decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie z 20 grudnia skazani zostali Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, doprowadziła wówczas m.in. do dymisji Andrzeja Leppera. Z kolei ówczesnego szefa MSWiA, Janusza Kaczmarka, obarczono winą za niepowodzenie prowokacji i zdymisjonowano z pełnionej funkcji.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić