Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

8-latka przyszła po zakupy. Gdy wracała ze sklepu runął jej świat

407
Podziel się:

51-letni mężczyzna został skazany przez Sąd Okręgowy w Kaliszu (Wielkopolska) na cztery lata więzienia za zgwałcenie ośmioletniej dziewczynki. Dlaczego pedofil otrzymał tak niski wyrok?

8-latka przyszła po zakupy. Gdy wracała ze sklepu runął jej świat
Pedofil recydywista zgwałcił 8-latkę. Idzie do więzienia na 4 lata. Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Do bulwersującego zdarzenia doszło w czerwcu 2021 roku w jednej z wielkopolskich wsi w powiecie pleszewskim. Do miejscowego sklepu przyszła po zakupy 8-letnia dziewczynka. Po wyjściu ze spożywczaka zaczepił ją 51-letni mieszkaniec wsi.

Stosując wobec niej przemoc w postaci szarpania za nadgarstek oraz grożąc pobiciem, zaciągnął ją za drzewa rosnące przy sklepie - powiedziała sędzia Anna Zawiślak, cytowana przez TVN24. Tam - jak ustaliła prokuratura - zmusił dziewczynkę do dotykania jego intymnych miejsc, a następnie zgwałcił.

We wtorek Sąd Okręgowy w Kaliszu ogłosił wyrok w jego sprawie. Bulwersujący jest fakt, że mężczyzna został skazany tylko na cztery lata pozbawienia wolności.

Przestępstwo gwałtu zagrożone jest karą do 12 lat więzienia. Dlaczego Sąd Okręgowy w Kaliszu nie mógł orzec wyższej kary? Wcześniej proces w tej samej sprawie toczył się już przed Sądem Rejonowym w Pleszewie, gdzie mężczyznę skazano na cztery lata więzienia.

Apelację od wyroku do kaliskiego sądu złożył wtedy jedynie obrońca oskarżonego. Prokuratura apelacji nie złożyła, bowiem uznała wyrok pleszewskiego sądu za słuszny.

Recydywa 51-letniego mężczyzny

Oprócz 4 lat pozbawienia wolności, oskarżony ma zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów oraz prowadzenia działalności związanej z wychowywaniem, leczeniem i edukacją małoletnich lub opieką nad nimi przez 10 lat.

Gwałt na 8-latce nie był pierwszym atakiem na tle seksualnym mężczyzny. Pięć lat temu za podobny czyn został skazany na 10 miesięcy więzienia. Teraz 51-latek przez 10 lat nie może kontaktować się z małoletnią i zbliżać się do niej na 50 metrów. Musi też udać się na terapię.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(407)
Xxx
2 miesiące temu
Sędzia został przekupiony
Max miesiąc i...
2 miesiące temu
On żywy z tego pierdla raczej nie wyjdzie, więc co za różnica ile dostał
Hej Ziobro
2 miesiące temu
Ziobro zrob coś pożytecznego, reaguj!
Magma65
2 miesiące temu
To PROKURATOR NIE WNIÓŚŁ O PODWYŻSZENIE KARY ,Sędzia nie miał wyboru w granicach przepisów!!! Prokuraturą żądzi Ziobro od 7 lat!
Jerzy65
2 miesiące temu
Sądzę ,że Sędzia jak w tym przypadku bywa jest pochodzenia ....,on ma chronic takie bestie aby jak najwięcej krzywdy zrobić Polakom ,lub drugie wyjaśnienie to ta bestia jest chroniona . Nie wiem komu wcześniej bym ...urwał.Nue wolno tej sprawy tak zostawic
RODZICE
2 miesiące temu
8.latka POWINNA WSZĘDZIE chodzić z osobą dorosłą. Jakie qva zakupy!! Gdzie rodzic???
Mick
2 miesiące temu
Jak to leciało?A już wiem...Wolne sądy , Wolne sądy !!!
Fred
2 miesiące temu
Sędzia pod sąd. Gdybym był ojcem tego dziecka to wydał bym własny wyrok, nie tylko na sprawcy. Trzeba się samemu bronić w tej krainie bezprawia zwaną Bolandią.
Jatoja
2 miesiące temu
Mam nadzieję, że sędzia ma małą córkę. Niech mu ją zgwałcą. To jest żenada, dno, upadek. Za jeszcze troche czasu za zgwałcenie nieletnich będą zawiasy. Później pedofile będą się bujać na paradach tych wypaczonych ludzi LGBTQ'rwa czy jak się tam nazwali. Niech na wzór wezmą jeszcze sobie M'ahometa z islamiku, którego pierwsza żona miała 6 lat (m'ahomet musiał mieć naprawdę małą pałkę, skoro jej nie rozerwał i żyła). Tyle w temacie. Odciąć mu przyrodzenie, przywiązać do krzesła i albo się wykrwawi, albo jak przeżyje to na 25 lat jeszcze. Wtedy sie nauczy i inni też się zastanowią. Amputacja powinna być na żywo w telewizji emitowana, no co najwyżej z cenzurą dla wrażliwych. Jak się to pojawi kilka razy to wybaczcie, mocno przeżywam takie tragedie, mam 2 małe córki, a ten komentarz znika co chwile.
łoMatko
2 miesiące temu
pewnie więcej by dostał gdyby nie był księdzem...
Rolnik postęp...
2 miesiące temu
Jak z Wielkopolski to na 100% wybirca Peło.
Babcia
2 miesiące temu
Zycze tej sedzinie tego samego. Lub jej rodzinie
Jaro
2 miesiące temu
Przecież wynika jednoznacznie że aparatczyk pisu czyli bezprawia i niesprawiedliwości
Typ
2 miesiące temu
Nie może być Ani to,, beżowy inżynier a nawet nie doktor" nawet nie ,, Ukrainiec" . Przecież to nie może być Polak bo Polacy tak nie robią nie gwałcą nie kradną nie zabijają . Przecież jesteśmy idealni. A tak na serio to jaja na pniak i tak powinna wyglądać ,, terapia" takich bydląt niezależnie od miejsca zamieszkania urodzenia i statusu społecznego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić