aktualizacja 

Chciał targować się w butiku. Kołodziejczyk zdradził, co stało się później

215

Michał Kołodziejczak kiedyś związany był z PiSem, teraz jest liderem AGROunii. 34-latek nie wstydzi się tego, że reprezentuje poglądy mieszkańców wsi i był zbulwersowany tym, jak potraktowano go w jednym z butików w Warszawie.

Chciał targować się w butiku. Kołodziejczyk zdradził, co stało się później
Chciał targować się w butiku. Kołodziejczyk zdradził co stało się później (Instagram)

AGROunia to ruch społeczno-polityczny o charakterze agrarnym i socjaldemokratycznym utworzony przez Michała Kołodziejczaka, zrzeszający głównie rolników. Lider partii politycznej (założono w marcu 2022) był gościem w podcaście "WojewódzkiKędzierski".

Wojewódzki zapytał się wprost Kołodziejczaka czy polityk w Warszawie odczuwa pogardę innych ludzi, za to, że jest ze wsi. Jego odpowiedź może zaskoczyć wiele osób.

Kupowałem buty, które faktycznie nie były tanie. Mówię do sprzedawczyni: "To co, targujemy się?". Powiedziała, że targować to się można na bazarze. Poprosiłem kierownika sklepu, bo to, co mnie spotkało to była pogarda dla polskiej wsi - opowiada Michał Kołodziejczak.

Dziennikarz TVN dalej drążył temat. Trochę nie mógł uwierzyć w targowanie Kołodziejczaka, dlatego zapytał się lidera AGROunii, czy targuje się również na stacji benzynowej, kupując paliwo lub olej napędowy.

Jak zamawiam 5 tys. litrów z hurtowni, to oczywiście, że się targuje - dodał Michał Kołodziejczak.

Kołodziejczak był w PiS. Teraz go krytykuje

W latach 2014-2018 Kołodziejczak był radnym miasta i gminy Błaszki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Mimo wyrzucenia go z partii w 2015 za organizowanie protestów, Kołodziejczak pozostał radnym do końca kadencji.

Potem zasłynął z organizowania protestów środowiska rolniczego w 2018 przeciwko polityce rządu PiS w sprawie walki z wirusem afrykańskiego pomoru świń i przeciwko niskim cenom skupu płodów rolnych w województwie łódzkim.

Na początku 2018 roku utworzył Unię Warzywno-Ziemniaczaną, a następnie 7 grudnia 2018 zarejestrował stowarzyszenie AGROunia. Twierdził, że miało ono zjednoczyć rolników ze wszystkich branż. Od marca 2022 ruch został przekształcony w partię polityczną.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić