Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Pedofilia w Kościele. Słynna "Barka" została ocenzurowana

95
Podziel się

Wierni należący do archidiecezji Los Angeles już nie zanucą ukochanej pieśni Jana Pawła II. Zakazano tam bowiem wykonywania pieśni skomponowanych przez Cesareo Gabaraina.

Pedofilia w Kościele. Słynna "Barka" została ocenzurowana
Jan Paweł II (YouTube)

"Barkę" zna chyba każdy Polak - czy wierzący, czy nie. To ulubiona pieśń papieża Jana Pawła II, która do dziś rozbrzmiewa w naszym kraju bardzo często. Oryginalny tytuł tego utworu to "Pescador de Hombres" a jego autorem jest Cesareo Gabaraina. Dzięki papieżowi "Barka" stała się najpopularniejszym utworem liturgicznym na całym świecie.

Jednak w archidiecezji Los Angeles pieśń ta już nie wybrzmi, podobnie, jak i 500 innych utworów skomponowanych przez Gabaraina. Okazuje się, że nieżyjący od 1991 roku duchowny podejrzewany jest o pedofilię. I informacja ta ujrzała światło dzienne na długo przed jego śmiercią.

Historii baskijskiego księdza przyjrzało się pismo "El Pais". W obszernym reportażu możemy przeczytać, że już na początkowym etapie kariery Cesaro Gabarain miał problem z fascynacją młodymi chłopcami. Za molestowanie dzieci poniżej 15 roku życia został w końcu wydalony z zakonu marystów. Niedługo potem został przyjęty przez zakon salezjanów. Dziś ofiary muzykalnego kapłana to dorośli mężczyźni. 17 wyznało, że zostało skrzywdzonych przez Gabaraina.

Archidiecezja w Los Angeles podjęła decyzję, że w ramach szacunku do ofiar, rezygnuje z wykonywania pieśni autorstwa Cesaro Gabaraina. "El Pais" zauważa, że w Hiszpanii (w ojczyźnie oskarżonego o pedofilię duchownego) nie mówi się zbyt wiele na temat jego przewinień, a tym bardziej nikt nie zamierza zrezygnować ze śpiewania jego utworów.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
EUropejczyk
2 miesiące temu
Wiedział a nie reagował a hołubił.
Eksterminacja
2 miesiące temu
wariatów staje się coraz bardziej palącą koniecznością. Rozmnażają się przez internet jak wirusy.
UZMYSŁ🕳WIENI...
2 miesiące temu
CIA wybierając JPII wiedziało że może się przyczynić do obalenia komunizmu w Polsce, ale nie wiedzieli że JPII od 1991r wybudował 20 tyś nowych parafii tworząc fundament innego komunizmu , gorszego niż PRL bo religijnego jak w Iranie, Turcji,..... Najgorsze jest to że taki komunizm nie oddaje władzy, ta komuna odda władzę dopiero po kryzysie a cukierkową propagandę będzie tak długo szerzyć aż hipokryzja stanie się bezczelna, ale wtedy będzie za późno, ubeki zi0browe , własna p0licja będą już robiły samopas jak w kraju Łukaszenki.
tropik
2 miesiące temu
Dziwne. Zamiast karać winnych cenzurują pieśni.
Paweł
2 miesiące temu
Ludzie wierzący nie powinni istnieć. Każdy zdrowy na umyśle człowiek nigdy nie będzie wierzący w brednie. Zakłamani, pełni obłudy ludzie co jeszcze bronią pedofilów (bo co? Bo nie wolno tak mówić na osoby wierzące?) Żenujące dziecinne zachowanie, a zakładam że każdy tu piszący w komentarzu jest dorosły. Ogólnie rzecz biorąc, jestem za zakazem religii :D i tym miłym akcentem zaraz się okaże ile to osób da łapkę w dół bo prawda zaboli. Pozdrawiam
Marck76
2 miesiące temu
K.. jakie to chore! Takim tokiem myślenia, to 80% artystów powinno być zbanowanych. O politykach i tych co podjęli tą decyzję nie wspomnę. Poprawność w dupę polityczna! Stalin i Hitler byliby dumni z tak szeroko zakrojonej eskalacji
Aneta
2 miesiące temu
"Co ma piernik do wiatraka" był pedofilem, dobra ale to nie znaczy że trzeba od razu zakazać pieśni która wcale tego nie przemawia. Ja osobiście do dziś o tym nie wiedziałam ale to nie zmienia faktu że "Barka" pozostanie w moim sercu.
spok
2 miesiące temu
pewnie wyrzucono go z zakonu za jedzenie pączków -wodoodporni odporni na wiedzę
...
2 miesiące temu
Podejrzewany nie oznacza jeszcze winny. Oskarżanie zmarłego 30 lat po śmierci? Całość brzmi jak wyssana z palca ...
Możetak
2 miesiące temu
pisał "Barkę" swój dla swoich :) a może to był taki sygnał rozpoznawczy dla wtajemniczonych...śpiewasz? śpiewam, lubisz? lubię...wiec mam dla ciebie kilka niewinnych istotek...
Nikomu
2 miesiące temu
Pan Jezus też nie wybaczył nikomu..nie zdążył..wybaczyć..
Wyrok
2 miesiące temu
W prawie karnym, cywilnym nie ma wybaczania , jest tylko
Jak żyć
2 miesiące temu
Po kolejnej aferze i skandalu organizuje mszę świętą. Mówi o wybaczeniu. I dalej swoje..nie mów nikomu, do następnej ofiary..nie dociera do nich nic..
Fałszywe zezn...
2 miesiące temu
Nad zalewem kieleckim. Prawda. Złapał mnie podczas kary zawieszenia za rozboje za koszulkę i chciał pieniądze. Gaz był..Michała
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić