Pedofilia w Kościele. Słynna "Barka" została ocenzurowana

181

Wierni należący do archidiecezji Los Angeles już nie zanucą ukochanej pieśni Jana Pawła II. Zakazano tam bowiem wykonywania pieśni skomponowanych przez Cesareo Gabaraina.

Pedofilia w Kościele. Słynna "Barka" została ocenzurowana
Jan Paweł II (YouTube)

"Barkę" zna chyba każdy Polak - czy wierzący, czy nie. To ulubiona pieśń papieża Jana Pawła II, która do dziś rozbrzmiewa w naszym kraju bardzo często. Oryginalny tytuł tego utworu to "Pescador de Hombres" a jego autorem jest Cesareo Gabaraina. Dzięki papieżowi "Barka" stała się najpopularniejszym utworem liturgicznym na całym świecie.

Jednak w archidiecezji Los Angeles pieśń ta już nie wybrzmi, podobnie, jak i 500 innych utworów skomponowanych przez Gabaraina. Okazuje się, że nieżyjący od 1991 roku duchowny podejrzewany jest o pedofilię. I informacja ta ujrzała światło dzienne na długo przed jego śmiercią.

Historii baskijskiego księdza przyjrzało się pismo "El Pais". W obszernym reportażu możemy przeczytać, że już na początkowym etapie kariery Cesaro Gabarain miał problem z fascynacją młodymi chłopcami. Za molestowanie dzieci poniżej 15 roku życia został w końcu wydalony z zakonu marystów. Niedługo potem został przyjęty przez zakon salezjanów. Dziś ofiary muzykalnego kapłana to dorośli mężczyźni. 17 wyznało, że zostało skrzywdzonych przez Gabaraina.

Archidiecezja w Los Angeles podjęła decyzję, że w ramach szacunku do ofiar, rezygnuje z wykonywania pieśni autorstwa Cesaro Gabaraina. "El Pais" zauważa, że w Hiszpanii (w ojczyźnie oskarżonego o pedofilię duchownego) nie mówi się zbyt wiele na temat jego przewinień, a tym bardziej nikt nie zamierza zrezygnować ze śpiewania jego utworów.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić