Penderecki zmarł rok temu. Pogrzebu nie było

6

29 marca minie rok od dnia śmierci Krzysztofa Pendereckiego, który był wybitnym kompozytorem. Mimo to artysta nie miał jeszcze pogrzebu. Jak to możliwe?

Penderecki zmarł rok temu. Pogrzebu nie było
Na zdjęciu: Krzysztof Penderecki (akpa)

Krzysztof Penderecki nie został pochowany ze względu na pandemię koronawirusa. W uroczystościach pogrzebowych o charakterze państwowym mają wziąć goście z zagranicy, a obecne restrykcje uniemożliwiają im swobodny przyjazd do Polski.

Urna z prochami kompozytora czeka w kościele im. św. Floriana w Krakowie. Do tej pory nie ustalono oficjalnej daty pogrzebu Pendereckiego - podaje polsatnews.pl.

Informowano, że przed pierwszą rocznicą jego śmierci upubliczniony zostanie termin pochówku. Czasu pozostaje coraz mniej, a pandemia nie zelżała - wręcz przeciwnie, jest coraz gorzej. Trudno zatem przewidzieć, czy dojdzie do jakiegoś przełomu w tej sprawie.

Krzysztof Penderecki przegrał z chorobą

Słynny kompozytor zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Do jego zgonu doszło 29 marca 2020 roku. Miał 86 lat.

Wiadomo już, że w rocznicę jego śmierci zorganizowane zostaną różne wydarzenia. W archikatedrze warszawskiej odprawione zostanie specjalne nabożeństwo. Dzień wcześniej w Teatrze Wielkim Opery Narodowej odbędzie się natomiast koncert poświęcony utworom Pendereckiego.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić