Pięcioraczki w obiektywie. Te zdjęcia chwytają za serce!

4

W poniedziałek w szpitalu przy ulicy Polnej w Poznaniu doszło do niesamowitego wydarzenia. Na świat przyszły pięcioraczki - Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Teraz w sieci pojawiają się pierwsze zdjęcia noworodków.

Pięcioraczki w obiektywie. Te zdjęcia chwytają za serce!
Zdjęcie jednego z pięcioraczków (PAP)

Pięcioraczki urodziły się w 29. tygodniu ciąży. O szczegółach medycy opowiadali we wtorek.

Każdy dzień był walką o utrzymanie tej ciąży jak najdłużej. Udało się pięć tygodni przedłużyć tę ciążę. W 24. tygodniu te dzieci nie miałyby te dzieci praktycznie żadnych szans. W tej chwili te szanse są zdecydowanie większe - mówił ginekolog-położnik prof. Stefan Sajdak, cytowany przez rmf24.pl.

Zdradził również, że poród rozpoczął się w niedzielę. Lekarze byli zmuszeni do tego, by zakończyć go cesarskim cięciem. Wiadomo, że mama pięcioraczków znajduje się w bardzo dobrym stanie.

Pięcioraczki wymagają opieki

Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian nie potrafią jeszcze samodzielnie oddychać. Nieustannie potrzebują pomocy medycznej.

Jesteśmy bardziej ostrożni, dlatego, że ta cała przygoda dla tych dzieci się zaczyna. Żadne z dzieci nie jest w stanie oddychać samoistnie. Wymaga wsparcia, bo płuca są niedojrzale - zaznaczył prof. Jan Mazela.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić