aktualizacja 

Pielęgniarka podjęła ostatnią próbę. Sąd nie miał litości dla morderczyni

8

To był jeden z najdłuższych procesów w dziejach Wielkiej Brytanii. Pielęgniarka Lucy Letby jeszcze w sierpniu ubiegłego roku została skazana za morderstwa na noworodkach. Kobieta podjęła ostatnią próbę, aby uniknąć kary. Sąd długo się nie zastanawiał.

Pielęgniarka podjęła ostatnią próbę. Sąd nie miał litości dla morderczyni
Odręcznie napisana notatka pogrążyła Lucy Letby (YouTube)

Lucy Letby w sierpniu 2023 r. usłyszała wyrok dożywocia. To kara za zamordowanie siedmiorga dzieci oraz usiłowanie zabójstwa sześciu innych w szpitalu Hrabiny Chester w latach 2015-2016.

Letby nigdy nie przyznała się do winy. O jej winie zadecydowała znaleziona w jej mieszkaniu odręcznie napisana notatka.

Zabiłam je celowo, ponieważ nie jestem wystarczająco dobra, by się nimi opiekować. Jestem okropnie złą osobą. Jestem zła - miała napisać Letby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 60-letni podpalacz nagrany. Za to, co zrobił grozi nawet 10 lat odsiadki

W sądzie nie przyznała się do żadnego z zarzutów.

Opieka nad zdrowymi dziećmi ją nudziła

Letby pracowała na szpitalnym oddziale neonatologii, gdzie znajdowały się zarówno dzieci w dobrym stanie, jak i te wymagające intensywnej opieki. 33-latkę przydzielono do opieki nad dziećmi, które były w lepszym stanie.

Jedna z byłych współpracownic Letby zeznała przed sądem, że kobieta była wściekła. Praca miała ją nudzić i skrycie marzyła, aby móc pracować na intensywnej terapii.

Jedno z pierwszych dzieci, które zamordowała, celowo przekarmiła mlekiem. Morderstwo bardzo ją ekscytowało i to zdaniem śledczych właśnie dreszczyk emocji sprawiał, że popełniała kolejne zbrodnie. To była też okoliczność, ze względu na którą sąd uznał, że Letby nigdy nie będzie mogła ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.

Pielęgniarka morderczyni podjęła ostatnią próbę

Letby podjęła ostatnią próbę uniknięcia kary. Chciała złożyć apelację, o co zawnioskował jej adwokat. Sąd szybko uznał, że nie będzie mogła tego zrobić. Uzasadnienia tej decyzji jednak nie podano.

Po zapoznaniu się z jej wnioskiem, zdecydowaliśmy się odmówić zezwolenia na odwołanie na wszystkich podstawach i odrzucić wszystkie powiązane wnioski. Pełny wyrok zostanie wydany w odpowiednim czasie - brzmiała informacja z sądu apelacyjnego.

Tym samym Letby wyczerpała możliwości odwołania się od wyroku. Mało tego - czeka ją jeszcze jeden proces. W czerwcu stanie przed sądem w Manchesterze, gdzie będzie odpowiadać na zarzuty zamordowania dziewczynki określonej mianem Child K., którą Letby miała zamordować w lutym 2016 r.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić