Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Pijany burmistrz Chocianowa zatrzymany przez policję. Jest nagranie

80

Burmistrz Chocianowa na Dolnym Śląsku zatrzymany przez policję w związku ze spowodowaniem kolizji pod wpływem alkoholu. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", 39-letni Tomasz K. uderzył swoim porsche w tył samochodu, który stał na czerwonych światłach i odjechał. W sieci jest dostępne nagranie z zatrzymania.

Pijany burmistrz Chocianowa zatrzymany przez policję. Jest nagranie
Pijany burmistrz Chocianowa zatrzymany przez policję (Facebook, TVP 3)

Tomasz K., burmistrz Chocianowa, został zatrzymany przez policję w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w poniedziałek (10 czerwca) po godz. 17.00 w Lubinie. Jak przekazała "Gazeta Wrocławska", 39-latek wjechał swoim porsche w tył samochodu, który stał na czerwonym świetle. Poszkodowana osoba miała wyczuć od sprawcy woń alkoholu. Burmistrz wsiadł do swojego auta i odjechał. Policja ustaliła na podstawie nagrań kamer, gdzie się udał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cofał na trasie S-19 pod Lublinem. Ukrainiec stworzył wielkie zagrożenie

Pijany burmistrz Chocianowa zatrzymany. Jest nagranie

Mundurowi zatrzymali sprawcę zdarzenia. W miejscu jego zamieszkania znajdował się pojazd, którym podróżował. Zachowanie burmistrza Chocianowa pozostawiało wiele do życzenia.

W trakcie wykonywanych czynności 39-latek groził policjantom, żądając ich zaniechania, znieważał funkcjonariuszy wulgarnymi słowami i odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. W związku z tym, mieszkaniec Lubina został przewieziony na SOR, gdzie siłowo została mu pobrana krew do badań. Na wyniki musimy poczekać - informuje Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Sieć obiegło nagranie z zatrzymania burmistrza. Widać na nim mężczyznę prowadzonego przez policjantów. Choć mundurowi mówią mu, że to oni wydają polecenia, 39-latek się stawia. - Od wydawania poleceń są mieszkańcy Polski - krzyknął. Następnie dodał, że podczas prowadzenia przez policjantów towarzyszył mu ból. -Puśćcie mnie, to mnie boli, przepraszam - mówił zatrzymany.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na razie Tomasz K. został zatrzymany na 48 godzin przez mundurowych. Zarzuty wobec niego będą zależały od wyników badań krwi. Prawdopodobnie odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, znieważenie policjantów i kierowanie gróźb pod ich adresem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić