Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Pijany kierowca zniszczył mu życie. Jest reakcja Morawieckiego

14
Podziel się

Jego dramat rozegrał się w wigilię. 23-letni Jakub próbował zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Ten wrzucił bieg wsteczny i przejechał po mężczyźnie, który teraz wymaga całodobowej opieki i kosztownej rehabilitacji. Po nagłośnieniu sprawy w programie "Interwencja", losem Jakuba zainteresował się premier Mateusz Morawiecki.

Pijany kierowca zniszczył mu życie. Jest reakcja Morawieckiego
23-letni Jakub wymaga kosztownej rehabilitacji (Polsat)
bEUvtTrF

Do zdarzenia doszło w wigilijny wieczór. 23-letni Jakub zauważył kierowcę, który poruszał się bez włączonych świateł i nie mógł utrzymać linii prostej. Podczas próby obywatelskiego zatrzymania rozegrał się dramat.

Kierowca przejechał po 23-latku. Następnie próbował uciec, ale został powstrzymany. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 2,5 promila. Postawiono mu dwa zarzuty i grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

bEUvtTrH

Jakub doznał licznych obrażeń. Miał połamane kości twarzoczaszki, obojczyk, żebra i przebite płuco. Lekarze mówili, że to cud, że przeżył. W kwietniu trafił do ośrodka rehabilitacyjnego. Wiadomo, że nie chodzi, nie mówi, nie potrafi jeść i przełykać. Wymaga całodobowej opieki. Jego rehabilitacja pochłania 30 tys. zł miesięcznie.

Pijany kierowca odebrał mu zdrowie. Pomoże Mateusz Morawiecki

Po tym jak sytuacja Jakuba została nagłośniona w programie "Interwencja", sprawą zainteresował się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował, że osobiście dopilnuje, aby 23-latek otrzymał rentę specjalną. O jej wysokości zadecyduje premier.

bEUvtTrN
Choć trochę pozwoli mu żyć w tych strasznych, dramatycznych okolicznościach, w jakich jego życie dziś się znajduje - mówił Polsatowi premier.

Pomoże także Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości zapewnił, że Jakub otrzyma także wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości.

Zobacz także: Generał Pacek o ustawie o "Obronie Ojczyzny". "Sam karabin już dzisiaj nie wystarczy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvtTsi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Ereb
miesiąc temu
Szkoda tylko iż chłop który postąpił słusznie dostanie wsparcie które powinien dostać ot po prostu dostanie dopiero gdy media się nim zainteresują... A co do funduszu sprawiedliwości to jak on działa skoro idzie z niego na wszystko tylko nie na takie osoby jak ten mężczyzna? (Ok dostanie ale po jakim czasie to żart a nie sprawiedliwość).
G. M.
miesiąc temu
Dlaczego piszecie ze Morawiecki pomoże? Jakby dał że swoich pieniędzy to by pomagał Morawiecki. Ale on da z pieniędzy wszystkich. Ziobro tak samo.
Wirus
miesiąc temu
Tak wygląda obywatelskie zatrzymanie nieumiejętność i brak doświadczenia,i tego są skutki,powinien zawiadomić policję, straż miejską lub samochodem zablokować jak widział że pijany,bo pijany nie myśli racjonalnie no i co życie zmarnował a pijak kupi flaszkę po 12 latach i będzie ok.
bEUvtTsj
KierBezwypadk...
miesiąc temu
Nojlepiej jadę po kilku głębszych. Na trzeźwo jestem zbyt spięty. Gdy wypiję, mam sposób jak uniknąć zagrożeń. Jadę tak szybko aby nie spowodować wypadku. Jestem nie do trafienia. Tylko pasażerów już przy wysiadaniu trzeba cucić. Pasażerowie w Polsce to moja pięta ahilesowa. Mam w schowku koło kierownicy sole trzeźwiące. Pomagają.
PilotWyścigow...
miesiąc temu
Znam tego kierowcę. Na trzeźwo chłopina jest tak zestresowany że za nic za kółko nie siądzie. Musi się napić, wtedy daje lepiej od Kubicy.
InstrtPrJazdy
miesiąc temu
Miejsce pieszego jest na chodniku a nie plątanie się za samochodami. Tak to się kończy lekceważenie przepisów ruchu drogowego.
Rajdowiec
miesiąc temu
Facet po pijaku ruszył samochodem. Ale draka! Zrobić wszystko aby go zatrzymać. Ale czym? Nagą piersią. Co mu tak zależało żeby trmu za kierownicą zrobić na złość? Chłop chciał wrócić do domu, nie mógł iść ze względu na stan upojenia alkoholowego więc skorzystał z własnego auta. To nie, nie pozwolić mu wrócić za wszelką cenę. Podłość ludzka nie ma granic!
Kaskader.
miesiąc temu
Chciał sprawdzić jak wygląda konfrontacja człowieka z maszyną. Teraz już wie. Bohater ostatniej akcji.
ObywatelPL
miesiąc temu
To jest bardzo dobry przykład jak nie należy postępować. Powinni o tym uczyć w szkole. Urodzony policjant, szkoda że tak mało sprawny.
KierowBombowc...
miesiąc temu
Dobrze że go zatrzymywał. Źle że, wnioskując po obrażeniach, położył się i udawał kolczatkę. Udawonie Policji i dwóch radiowóz szło mu tak dobrze że nabrał kierowce który taranował auto. A to był on! Zuch!
FanBohatera
miesiąc temu
Bohater. Odważny, prawy. Zgłosić do nagrody Darwina.
Prawo stosowa...
miesiąc temu
A dlaczego ten pijany bandyta nie miałby płacić poszkodowanemu dożywotniej renty? Dodatkowo odszkodowanie i zadośćuczynienie. Przecież na to jest odpowiedni paragraf.
AsusGeForceGT...
miesiąc temu
A wystarczyło wsiąść do auta i zatrzymać autem pijaka albo na policję zadzwonić. Przez własną głupotę teraz do końca życia będzie niepełnosprawny! Dlatego właśnie myślenie powinno każdego bez wyjątku obowiązywać! Każdego bez wyjątku! Widać efekty zdalnego nauczania i nieuważania ma lekcjach. Co za pokolenie wyrośnie w przyszłości.
bEUvtTsb
ewq
miesiąc temu
Do 12 lat grozi za wyrwanie babie torby na przystanku. Polskie przepisy zniechęcają do pomocy komukolwiek bo jak tobie stanie się krzywda to jak powyżej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić