Pijany kierowca zniszczył mu życie. Jest reakcja Morawieckiego

17

Jego dramat rozegrał się w wigilię. 23-letni Jakub próbował zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Ten wrzucił bieg wsteczny i przejechał po mężczyźnie, który teraz wymaga całodobowej opieki i kosztownej rehabilitacji. Po nagłośnieniu sprawy w programie "Interwencja", losem Jakuba zainteresował się premier Mateusz Morawiecki.

Pijany kierowca zniszczył mu życie. Jest reakcja Morawieckiego
23-letni Jakub wymaga kosztownej rehabilitacji (Polsat)

Do zdarzenia doszło w wigilijny wieczór. 23-letni Jakub zauważył kierowcę, który poruszał się bez włączonych świateł i nie mógł utrzymać linii prostej. Podczas próby obywatelskiego zatrzymania rozegrał się dramat.

Kierowca przejechał po 23-latku. Następnie próbował uciec, ale został powstrzymany. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 2,5 promila. Postawiono mu dwa zarzuty i grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jakub doznał licznych obrażeń. Miał połamane kości twarzoczaszki, obojczyk, żebra i przebite płuco. Lekarze mówili, że to cud, że przeżył. W kwietniu trafił do ośrodka rehabilitacyjnego. Wiadomo, że nie chodzi, nie mówi, nie potrafi jeść i przełykać. Wymaga całodobowej opieki. Jego rehabilitacja pochłania 30 tys. zł miesięcznie.

Pijany kierowca odebrał mu zdrowie. Pomoże Mateusz Morawiecki

Po tym jak sytuacja Jakuba została nagłośniona w programie "Interwencja", sprawą zainteresował się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował, że osobiście dopilnuje, aby 23-latek otrzymał rentę specjalną. O jej wysokości zadecyduje premier.

Choć trochę pozwoli mu żyć w tych strasznych, dramatycznych okolicznościach, w jakich jego życie dziś się znajduje - mówił Polsatowi premier.

Pomoże także Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości zapewnił, że Jakub otrzyma także wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości.

Zobacz także: Generał Pacek o ustawie o "Obronie Ojczyzny". "Sam karabin już dzisiaj nie wystarczy"
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić