Pijany pracownik zabił szefa. Teraz został skazany

19

W grudniu 2021 roku w hotelu pracowniczym w Trzciance (woj. wielkopolskie) doszło do ogromnej tragedii. 72-letni mężczyzna został wówczas ugodzony nożem przez swojego pracownika, który był pod wpływem alkoholu. Po 13 miesiącach zapadł prawomocny wyrok sądu w jego sprawie.

Pijany pracownik zabił szefa. Teraz został skazany
Pijany pracownik zabił szefa. Teraz został skazany (Policja)

Tego feralnego dnia 57-letni obywatel Ukrainy ugodził nożem w brzuch swojego pracodawcę. 72-latek trafił w ciężkim stanie, gdzie przeszedł operację. Niestety ze szpitala napłynęły później tragiczne wieści. Starszy mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Sprawca po tym, jak zaatakował 72-latka porzucił nóż i uciekł, natomiast pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Po ustaleniu, w którym kierunku udał się 57-latek, funkcjonariusze rozpoczęli jego intensywne poszukiwania. Około godziny 9:00 podejrzany był już w ich rękach - relacjonowała wówczas asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gigantyczna wygrana na loterii

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu. Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa groziło mu od 8 lat do dożywocia włącznie.

Jak podkreślał portal tvp.info, we wrześniu ub. roku Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał nieprawomocnie mężczyznę na karę 25 lat więzienia. Apelację od tego wyroku złożyła obrona oskarżonego, domagając się m.in. zmiany kwalifikacji prawnej czynu z zarzutu zabójstwa na art. 156 par. 3 kk, czyli spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, i wymierzenie oskarżonemu kary w dolnych granicach ustawowego zagrożenia.

Pijany pracownik zabił szefa. Jest wyrok sądu

Oskarżony Ivan K. we wtorek (11 stycznia) usłyszał wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Został skazany na 15 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Kara 25 lat więzienia jest to kara szczególna, to muszą za jej orzeczeniem przemawiać jakieś szczególne okoliczności - bo generalnie karę tę wymierzamy do 15 lat - podkreślała sędzia, która orzekała w sprawie.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić