Piotr Gliński musi się tłumaczyć. Solidarna Polska poparła wniosek opozycji

9

Niespodziewanie Solidarna Polska zagłosowała za wnioskiem złożonym przez Koalicję Obywatelską. Z tego powodu prof. Piotr Gliński będzie musiał tłumaczyć się w Sejmie z tego, jak przyznano rekompensaty z Funduszu Wsparcia Kultury.

Piotr Gliński musi się tłumaczyć. Solidarna Polska poparła wniosek opozycji
Piotr Gliński (AKPA)

Do głosowania doszło w czwartek. "Za" głosowało 232 posłów, a 217 było "przeciw". Ponadto dwóch wstrzymało się od głosu.

Zaskoczeniem była postawa Solidarnej Polski. Patria Zbigniewa Ziobry poparła wniosek, który złożyła Koalicja Obywatelska.

Jak poinformował portal money.pl, taki wynik głosowania został nagrodzony oklaskami przez polityków opozycji. Niedługo później Solidarna Polska zajęła stanowisko w sprawie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Solidarna Polska zagłosowała zgodnie z opozycją. Co dalej?

Przedstawiciele partii wyjaśnili, że przyznawanie środków w ramach Funduszu Wsparcia Artystów wzbudziło wiele kontrowersji. Głosowano za jawnością. Podkreślono także, że patria pozostaje częścią Zjednoczonej Prawicy.

Nie rozumiemy decyzji o utajnieniu drugiej listy beneficjentów w sytuacji gdy wydatkowanie pierwszej transzy wzbudziło takie kontrowersje. Dobrze, że premier Piotr Gliński będzie mógł przedstawić informację o wydatkowaniu środków z Funduszu na posiedzeniu Sejmu - napisał na Twitterze Sebastian Kaleta, poseł Solidarnej Polski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Robert Biedroń o słowach szefa MSZ Zbigniewa Raua: to poniżające dla Polski
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić