Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Piotr Gliński wściekły. Postanowił "zrzec się" swojego tytułu profesorskiego

54
Podziel się:

Wicepremier zabrał głos na temat oświadczenia Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Podjęło ono decyzję o odmowie przedstawienia prezydentowi kandydatury dr. hab. Andrzeja Zybertowicza do tytułu profesora. Naukowiec miał go otrzymać w dziedzinie nauk społecznych.

Piotr Gliński wściekły. Postanowił "zrzec się" swojego tytułu profesorskiego
Wicepremier oświadczył, że "zrzeka się" swojego profesorskiego tytułu (PAP, Darek Delmanowicz)

Prezydium podjęło decyzję w wyniku tajnego głosowania. Jak podaje Polsat News, 5 członków było za, 3 przeciw, a 3 osoby wstrzymały się od głosu. W konsekwencji postanowiono nie przedstawiać prezydentowi kandydatury dr. hab. Andrzeja Zybertowicza do tytułu profesora w dziedzinie nauk społecznych.

Piotr Gliński reaguje na decyzję Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów

Decyzja Prezydium Centralnej Komisji spotkała się z dezaprobatą Piotra Glińskiego. Napisał na Twitterze, że w takim razie "zrzeknie się" swojego tytułu profesorskiego. Został on nadany wicepremierowi właśnie przez ten organ 12 lat wcześniej.

Właśnie się dowiedziałem, że Centralna Komisja d/s stopni naukowych odmówiła tytułu profesorskiego A. Zybertowiczowi. Słabe. Dno. To w takim razie ja się zrzekam swojego tytułu nadanego przez to "ciało" 12 lat temu! Bo mi wstyd. Bo uważam, że Andrzejowi Zybertowiczowi bardziej się należy.... – napisał Piotr Gliński na Twitterze (pisownia oryginalna).
Zobacz także: Zobacz też: Opłata reprograficzna. Gliński zapowiada jej wprowadzenie

Przyczyny decyzji odnośnie profesury Andrzeja Zybertowicza przedstawił dr Jerzy Deneka. Dyrektor biura Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów wyjaśnił, że kandydat nie spełniał warunków koniecznych do uzyskania tytułu naukowego. Do tych konkluzji mieli dojść nie tylko członkowie Prezydium, lecz także m.in. Sekcji Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Przedmiotowa decyzja została podjęta w wyniku wnikliwej analizy zgromadzonej dokumentacji w sprawie, w tym trzech recenzji sporządzonych na zlecenie Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów (...), jak i dwóch opinii Sekcji Nauk Humanistycznych i Społecznych – argumentował Jerzy Deneka, cytowany przez Polsat News.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
Janek
2 lata temu
No cóz nie wszystko jeszcze w Polsce zagarnął Pis , jeszcze jest wielu sedziów i inne instytucja ktore mają zasady uczciwosci i prawa a nie podporzadkowania sie żądaniom wladzy , tak jest i w tym wypadku.Brawo uczciwi i niezłomni.
amen
2 lata temu
Naprawde męska decyzja o zrzeczeniu się tytułu "profesorskiego" przez Technicznego prezesa YARAK-a Brawo Gliński...powinienes zrzec się również nazwiska....które do ciebie nie pasuje.... Moi kochani napiszcie jakie nazwisko pasuje do Technicznego.....
xxx
2 lata temu
i do jest dobra informacja
gość
2 lata temu
CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ!
kto wie?
2 lata temu
widać to ciało nadające żyje jeszcze w swiecie byłej władzy 8 letniej a moze jeszcze sercem jest w PRL?
tom
2 lata temu
Tytuł profesora z nadania powinien już dawno zostać zniesiony, tylko dorobek twórczy powinien decydować o stopniach naukowych.
Nerwosolek
2 lata temu
Samozaoranie Glińskiego.
emilia
2 lata temu
Na o2 same kłamstwa , nagonka , nienawiść. Koniec! Nigdy więcej tu nie wejdę! gdyby było nas więcej może własciciele w koncu podawaliby rzetelnie nawet plity i sensacje. Mdli mnie tej waszej nienawiści ślepej
PiS,PRL bis
2 lata temu
Panie !!! To twoja jedyna i zapewne ostania znakomita decyzja w czasie ministrowania
Mr Nict
2 lata temu
Typowa manipulacja tego śmiesznego portaliku. Zamiast napisać o skandalicznej decyzji tych kilku nagrzanych politycznie panów, to zaczynają od tego, że minister rzekomi "wściekł się". Przestaje wchodzić na te stronkę, dość tego
vxbndfgngf
2 lata temu
I bardzo dobrze, bo ten człowiek prezentuje najwyżej poziom kogoś po podstawówce...
Spad
2 lata temu
Pierwsza mądra decyzja glinskiego!popieram!!swoim zachowaniem nigdy nie przekonał mnie że jest godny tytułu "profesora "
bobo
2 lata temu
To niech kupi na giełdzie tytuł profesorski i po sprawie, a gliński niech odda bo chyba ma coś na sumieniu.
Polak
2 lata temu
Gliński, hańbą jest, że oni ci ten tytuł wogóle przyznali!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić