Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

PiS stracił większość w Sejmie. Posłowie opuścili klub

27
Podziel się:

PiS traci większość w Sejmie. Trzech posłów ogłosiło odejście z klubu. Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili utworzenie nowego koła poselskiego "Wybór Polska".

PiS stracił większość w Sejmie. Posłowie opuścili klub
Zbigniew Girzyński jest jednym z posłów, który odszedł z klubu PiS (Twitter.com, @girzynski)

Trzech posłów ogłosiło w piątek opuszczenie klubu PiS. Na konferencji prasowej Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski poinformowali o utworzeniu nowego koła poselskiego o nazwie "Wybór Polska".

Chcemy stworzyć nadzieję dla wszystkich tych, którzy poczuli się w pewnym momencie przez PiS zostawieni - powiedział Girzyński.
Miewając niekiedy krytyczny stosunek do działań PiS, trzymałem się pewnej ogólnej, wypracowanej linii, bo wierzyłem, że podstawą funkcjonowania PiS jest wolność. Jeśli cokolwiek mogło mnie skłonić do pożegnania się z PiS to to, że ta najważniejsza wartość zostanie zakwestionowana. Ona od pewnego czasu na moich oczach jest kwestionowana w wielu obszarach - dodał.

Girzyński podkreślił, że nowo powstałe koło poselskie nie będzie miało charakteru "opozycji totalnej". Stwierdził, że jego członkom zależy na Polsce, w której dobrze będą się czuć i Robert Biedroń, i Grzegorz Braun.

Mamy wyciągnięte ręce do wszystkich, bo Polska jest naszym wspólnym domem - powiedział polityk.

PiS traci większość w Sejmie. Co na to premier Mateusz Morawiecki?

Decyzję trojga posłów skomentował już Mateusz Morawiecki. Premier wyraził nadzieję na dalszą współpracę z nimi.

To są osoby, które wspierają ideę Polskiego Ładu, ideę Zjednoczonej Prawicy. Po prostu na skutek różnego rodzaju konfliktów, również konfliktów personalnych, zdarzają się takie sytuacje, nie sądzę, żeby to powodowało jakieś poważniejsze problemy - powiedział.

Przypomnijmy, że Girzyński w styczniu został zawieszony w prawach członka partii. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął taką decyzję po tym, jak okazało się, że poseł zaszczepił się przeciwko COVID-19 jako pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu razem z grupą "zero".

Zobacz także: Kaczyński obiecał podwyżki dla posłów? Komentarz Jarosława Sellina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Rada
11 miesięcy temu
Cała nadzieja w kolaborancie Kukizie.
gość
11 miesięcy temu
Rozwiązać senat ,a sejm zmniejszyć do 100 posłów . Pozamykać biura i tą chalastre dyplomatyczną . Zabawę sobie zrobili z polityki i koryta pełne. Urząd prezydenta do likwidacji to urząd zbyteczny . Polska ma być krajem oszczędnym . Spółki skarbu państwa do pilnej kontroli i to zdecydowanie ,zaczyna się korupcja i układy ,eldorado biurokracji.
hmm
11 miesięcy temu
Jak jest ich troje tych posłów to raczej utworzą trójkąt poselski niż koło ...
3333
11 miesięcy temu
Temu że posłowie opuszczają klub PIS, winien jest nadmiar dwutlenku węgla w atmosferze. Rozpuszczony w wodzie uciska na korę mózgową. Kiedyś mówiono że woda sodowa uderza. Inna rzecz że sprawczynią ich odejścia może być pani Merkel i EURO. Opozycja drogo kosztuje a przewagi nie ma.
3333
11 miesięcy temu
Temu że posłowie opuszczają klub PIS, winien jest nadmiar dwutlenku węgla w atmosferze. Rozpuszczony w wodzie uciska na korę mózgową. Kiedyś mówiono że woda sodowa uderza. Inna rzecz że sprawczynią ich odejścia może być pani Merkel i EURO. Opozycja drogo kosztuje a przewagi nie ma.
j23
11 miesięcy temu
Ahahahaha !!! Kasa SOROSA działa cuda. Czyżby następni, którzy zasilą HOŁOWNIA 2099.
TAKI
11 miesięcy temu
BO SZWEDZI UKRADLI -TRAKTAT POKOJOWY W OLIWIE DO DZIŚ NIE ZOSTAŁ WYPEŁNIONY!!!!! DOBRA KULTURY NARODOWEJ I RELIGIJNEJ NIE PODLEGAŁY LUPOM WOJENNYM! DO DZIŚ DZIEŁO KOPERNIKA LEŻY W UNIWERSYTET UPPSALA A W ICH KATEDRZE BIJE TORUŃSKI DZWON Z KOŚCIOŁA- CZAS ABY POLSKA UPOMNIAŁA SIĘ O TE DOBRA. TZW- LUPY WOJENNE I ZBRODNIE NA LUDNOŚCI WPISANE BYŁY W WOJNY TAMTYCH CZASÓW.ALE NIE DOBRA RELIGIJNE I KULTURY!RADZE OBEJRZEĆ FILM DOKUMENTALNY POTOP SZWEDZKI ALBO POCZYTAĆ KSIĄŻKI I DOPIERO PISAĆ COKOLWIEK
ak001
11 miesięcy temu
Upsss.... Kocięta zaczynają przeglądać na oczka? No cóż - lepiej późno niż wcale.
Spoleczenstwo
11 miesięcy temu
PiS nigdy mojego głosu mieć nie będzie za wspieranie patologii 500 plus. Wynajmuje mieszkanie rodzinie gdzie jest chłop, baba i trójka dzieci. Dzieci nie jego, ale jego już w drodze. Za pierwszy miesiąc zapłacił.. w kolejnym już nie. Nawet za wodę i prąd. Wodę mu zakręciłem tyle mogłem. Wezwałem policję, ale oni nic nie mogą zrobić.. tak więc czekam na zakończenie umowy.. szczęście że podpisałem tylko na 3 miesiące. On powiedział, że się nie ruszy dopóki nie będzie miał gdzie.. ale ok. Po wygaśnięciu umowy wprowadzę mu do mieszkania dobrych "kolegów".. pasożyty jak Takim nie wstyd..
Manipulacja
11 miesięcy temu
Pragnę uspokoić autora tego tendencyjnego artykułu że nic się nie zmieni bo cała trójka zadeklarowała że w kluczowych sprawach będzie głosowała zgodnie z większością sejmową!
abc
11 miesięcy temu
niech zaczną od likwidacji 13-tek dla budżetu gdyż są one z naszych podatków..
asad
11 miesięcy temu
Ile dostali od POKO aby zdradzić PIS ????
idek
11 miesięcy temu
Jedyne osiągnięcie pisu to wspieranie leni i patologicznych rodzin za pieniądze uczciwie pracujących Polaków.
Nic się nie z...
11 miesięcy temu
Pewnie kolejny wałek,żeby namieszać ludziom w głowach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić