Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Platforma Zoom zawiesza konto chińskich aktywistów. Znamy powód

1

Zarząd popularnej platformy do komunikacji internetowej zawiesił konto chińskich aktywistów. Rzecznik Zoom Video Communications wydał oficjalne oświadczenie, w którym umotywował decyzję. Zapowiedział także wprowadzenie lepszych zasad bezpieczeństwa dla użytkowników.

Platforma Zoom zawiesza konto chińskich aktywistów. Znamy powód
Konto Zoom chińskich aktywistów zostało tymczasowo zawieszone (Getty Images, Yuriko Nakao , Contributor)

Zoom zawiesiło konto Humanitarian China. Siedziba organizacji znajduje się w USA i zrzesza ona aktywistów, którzy nagłaśniają przypadki łamania praw człowieka w Chinach.

Aktywiści z Humanitarian China zdecydowali się upamiętnić Protesty na placu Niebiańskiego Spokoju, które miały miejsce w 1989 roku. Z okazji 31. rocznicy tragedii zorganizowali wydarzenie, w którym ostatecznie wzięło udział 250 osób z całego świata, a kolejne 4 tysiące transmitowały je w mediach społecznościowych.

Wydarzenie miało miejsce 31 maja, a 7 czerwca Zoom Video Communications podjęło decyzję o zawieszeniu konta Humanitarian China. Rzecznik prasowy zapewnia jednak, że kara była tymczasowa, a organizacja odzyskała już dostęp do platformy. Jako powód decyzji podał nieprzestrzeganie zasad obowiązujących w państwach, z których pochodzili uczestnicy wydarzenia.

Jeśli spotkanie odbywa się w różnych krajach, jego uczestnicy z tych krajów są zobowiązani do przestrzegania lokalnych przepisów. Naszym celem jest (...) zapewnienie zgodności z lokalnym prawem oraz ciągłe sprawdzanie i ulepszanie procesu ich egzekwowania – "Metro" cytuje treść oświadczenia rzecznika Zoom.
Zobacz także: Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

Sami aktywiści z Humanitarian China trwają przy stanowisku, że użycie Zoom było niezbędne. Jak argumentują, tylko za pośrednictwem platformy mieszkańcy Chin mogli wziąć udział w złożeniu hołdu ofiarom maskary na placu Niebiańskiego Spokoju. Twierdzą także, że jeszcze nie otrzymali od Zoom uzasadnienia, dlaczego ich konto zostało tymczasowo zawieszone.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić