Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Platforma Zoom zawiesza konto chińskich aktywistów. Znamy powód

1
Podziel się:

Zarząd popularnej platformy do komunikacji internetowej zawiesił konto chińskich aktywistów. Rzecznik Zoom Video Communications wydał oficjalne oświadczenie, w którym umotywował decyzję. Zapowiedział także wprowadzenie lepszych zasad bezpieczeństwa dla użytkowników.

Platforma Zoom zawiesza konto chińskich aktywistów. Znamy powód
Konto Zoom chińskich aktywistów zostało tymczasowo zawieszone (Getty Images, Yuriko Nakao , Contributor)

Zoom zawiesiło konto Humanitarian China. Siedziba organizacji znajduje się w USA i zrzesza ona aktywistów, którzy nagłaśniają przypadki łamania praw człowieka w Chinach.

Aktywiści z Humanitarian China zdecydowali się upamiętnić Protesty na placu Niebiańskiego Spokoju, które miały miejsce w 1989 roku. Z okazji 31. rocznicy tragedii zorganizowali wydarzenie, w którym ostatecznie wzięło udział 250 osób z całego świata, a kolejne 4 tysiące transmitowały je w mediach społecznościowych.

Wydarzenie miało miejsce 31 maja, a 7 czerwca Zoom Video Communications podjęło decyzję o zawieszeniu konta Humanitarian China. Rzecznik prasowy zapewnia jednak, że kara była tymczasowa, a organizacja odzyskała już dostęp do platformy. Jako powód decyzji podał nieprzestrzeganie zasad obowiązujących w państwach, z których pochodzili uczestnicy wydarzenia.

Jeśli spotkanie odbywa się w różnych krajach, jego uczestnicy z tych krajów są zobowiązani do przestrzegania lokalnych przepisów. Naszym celem jest (...) zapewnienie zgodności z lokalnym prawem oraz ciągłe sprawdzanie i ulepszanie procesu ich egzekwowania – "Metro" cytuje treść oświadczenia rzecznika Zoom.
Zobacz także: Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

Sami aktywiści z Humanitarian China trwają przy stanowisku, że użycie Zoom było niezbędne. Jak argumentują, tylko za pośrednictwem platformy mieszkańcy Chin mogli wziąć udział w złożeniu hołdu ofiarom maskary na placu Niebiańskiego Spokoju. Twierdzą także, że jeszcze nie otrzymali od Zoom uzasadnienia, dlaczego ich konto zostało tymczasowo zawieszone.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Antypartia
2 lata temu
Cenzuruja
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić