Angelika Karpińska| 

Nigeryjczyk skazany na śmierć na wideokonferencji na platformie Zoom

2

Obywatel Nigerii został skazany na śmierć na popularnej platformie do wideokonferencji Zoom. Wywołało to potępienie ze strony obrońców praw człowieka. Skazany może odwołać się od wyroku sądu.

Sąd skazał mężczyznę na karę śmierci na wideokonferencji.
Sąd skazał mężczyznę na karę śmierci na wideokonferencji. (Twitter.com)

Podczas wirtualnej rozprawy sądowej Olalekan Hameed został uznany za winnego zamordowania matki swojego pracodawcy. Proces trwał prawie trzy godziny i wziął w nim udział m.in. prokurator generalny.

Sąd w Lagos skazał mężczyznę na śmierć przez powieszenie. Oskarżony nie przyznał się do winy za zabójstwo 76-letniej kobiety, do którego miało dojść w grudniu 2018 r. Nie jest jasne, czy mężczyzna odwoła się od wyroku.

Rozprawa odbyła się za pośrednictwem platformy Zoom, aby zastosować się do wytycznych związanych z pandemią koronawirusa. Obrońcy praw człowieka twierdzą, że skazanie na śmierć podczas wideokonferencji jest "okrutne i nieludzkie" i pytają, dlaczego procesu nie można było przełożyć na późniejszy termin.

Kara śmierci nie jest powszechnie wykonywana w Nigerii, chociaż sądy nadal ją stosują. Amnesty International podaje, że w celi śmierci wciąż znajduje się ponad 2000 osób, a ostatnie trzy egzekucje miały miejsce w 2016 r. - informuje CNN.

Zobacz także: #KresyŚwiata: Iran szokuje. Kara śmierci za pornografię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić