Płatne szczepionki przeciw COVID-19? Ministerstwo Zdrowia odpowiada

20

Pojawiły się plotki o tym, że szczepionki przeciw COVID-19 mogą stać się płatne. Czy rzeczywiście pojawi się konieczność opłacania preparatu na koronawirusa? Głos zabrał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Płatne szczepionki przeciw COVID-19? Ministerstwo Zdrowia odpowiada
Szczepienie przeciw COVID-19. (Getty Images)

Od poniedziałku na szczepienie przeciw COVID-19 mogą rejestrować się wszyscy chętni, którzy ukończyli 18 lat. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Zdrowia uruchomi rejestrację na szczepienia dla 16- i 17-latków.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że sporym problemem jest to, że wśród ludzi młodych szczepienia przeciw COVID-19 są mniej popularne niż w przypadku starszych roczników.

Andrusiewicz nie ukrywał, że jest tym zaniepokojony. Z drugiej strony wyraził nadzieję, że sytuacja się zmieni i program szczepień dla młodych osób nabierze rozpędu.

Szczepienie przeciw COVID-19. Będzie trzeba płacić?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia skomentował też doniesienia na temat tego, że w przyszłości szczepienia przeciw COVID-19 będą płatne.

Nie ma na chwilę obecną żadnych planów, by za rok szczepionki były płatne, raczej planujemy przedłużyć dobrowolność i bezpłatność szczepień - zapewnił.

Mówił też o tym, że wkrótce do Polski może trafiać nawet 2 mln dawek szczepionki jednego z producentów tygodniowo.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić