Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Płock. Rzucił się na policjantów. 32-latek nie żyje

1198

Nie żyje 32-latek, który w niedzielę został zatrzymany przez policję w Płocku - poinformował Portal Płock. Mężczyzna był agresywny, bił i kopał funkcjonariuszy. W trakcie interwencji stracił przytomność i trafił do szpitala.

Płock. Rzucił się na policjantów. 32-latek nie żyje
32-latek zaatakował policjantów (Pixabay)

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Płocku. Policjanci zauważyli kierowcę seata, który przejechał na czerwonym świetle, a później nie zatrzymał się do kontroli.

Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany na al. Piłsudskiego. W czasie interwencji był bardzo agresywny - bił i kopał policjantów. Funkcjonariuszy zaatakowała także pasażerka seata. Wszystko działo się na oczach 1,5-miesięcznego dziecka.

Kierowca seata w trakcie podejmowanych w stosunku do niego czynności przez funkcjonariuszy był bardzo agresywny i arogancki. Miał bełkotliwą mowę i używał wulgaryzmów, a także groził policjantom. Nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i unikał badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna szarpał się, kopał i uderzał policjantów, powodując u funkcjonariuszy urazy ciała, uszkadzając telefon i umundurowanie służbowe. Pasażerka seata w trakcie czynności również była agresywna i wulgarna, zaatakowała funkcjonariuszy, za co usłyszała w płockiej komendzie zarzuty za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz wymuszenie czynności urzędowych - podała KMP w Płocku.

Na pomoc funkcjonariuszom przyjechało kilka innych patroli. Jednak 32-latek dalej był agresywny i nie reagował na polecenia, dlatego użyto wobec niego gazu i obezwładniono go. W pewnym momencie mężczyzna zasłabł. Policjanci udzielili mu pomocy i wezwali karetkę, która przewiozła go do szpitala.

32-latek, który zaatakował policjantów, nie żyje

Portal Płock podał, że w poniedziałek wieczorem otrzymał wiadomość o śmierci 32-latka. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Zobacz także: Koronawirus. Rzecznik KGP wyjaśnia, czym będzie zajmować się policja w Sylwestra

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić