o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Był skazany za nadużycie siły na demonstracji. Policjanta uniewinniono

140
Podziel się

Uniewinniono policjanta, pierwotnie skazanego przez sąd I instancji za nadużycie siły podczas demonstracji. Wniesiono apelację od wyroku. Sąd Okręgowy rozpatrzył apelację przychylnie. Policja nie kryje satysfakcji.

Był skazany za nadużycie siły na demonstracji. Policjanta uniewinniono
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Jaap Arriens)
bDSRqIeZ

1 sierpnia 2017 roku policjant Krzysztof Słupek miał pobić Adama Cz., którego rzekomo uderzył łokciem w brzuch i powalił na ziemię. Miało to miejsce podczas legitymowania członków marszu na Al. Jerozolimskich. Tego dnia w całej Warszawie trwały uroczyste obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, co hucznie obchodzili Obywatele RP, a także ONR-owcy.

Poszkodowany podał do sądu funkcjonariusza. Sąd Rejonowy W-wy Śródmieście orzekł winę policjanta. Stwierdzono, że ten faktycznie "przekroczył uprawnienia", m.in "szarpał i powalił na ziemię, czym działał na szkodę interesu prywatnego", argumentował sąd.

bDSRqIfb

Wyrok był surowszy, niż chciał tego prokurator. Wnosił o grzywnę, a sąd ostatecznie skazał policjanta na dwa miesiące więzienia (w zawieszeniu na dwa lata) i pięć lat zakazu wykonywania zawodu.

Policjant skazany w I instancji wbrew nagraniu z monitoringu właśnie został uniewinniony - napisano teraz w komunikacie policji.

Sąd Okręgowy w Warszawie oczyścił z zarzutów Krzysztof Słupka. Uznano, że sąd I instancji nie zapoznał się z nagraniem kamer monitoringu, na którym widać, że wbrew słowom prokuratora policjant nie dociskał leżącego demonstrującego nogami. Oznacza to więc, że policjant będzie mógł powrócić do służby. Policjanci podkreślają na Twitterze, że od początku wspierali oskarżonego kolegę.

bDSRqIfh

W oficjalnym komunikacie policji znalazły się też złośliwości pod adresem prokuratora. Funkcjonariusze podkreślają, że prok. Ireneusz Szeląg to były szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej, "który po przejęciu władzy przez PiS został "zesłany" na najniższy szczebel – do prokuratury rejonowej". To nie wszystko.

Prok. Ireneusz Szeląg w przeszłości szefował wojskowej prokuraturze, gdzie toczyło się śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Dziś prowadzi zwykłe sprawy w „rejonie”. Za pośrednictwem rzeczniczki prokuratury zapytaliśmy, dlaczego inaczej odebrał treść filmu i oskarżył Słupka. Pytanie pozostało bez odpowiedzi – napisano w komunikacie policji.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSRqIfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
Aspirant
4 miesiące temu
Ciekawe co powiedzą policjanci , gdy zaczniemy ich rozliczać , tak jak kiedyś morderców kś.Popiełuszki . Czy też będą mówili , wykonywaliśmy tylko rozkazy !!!
pytanie
4 miesiące temu
zarzut był taki, że uderzył łokciem w brzuch i powalił na ziemię, a został uniewinniony, bo na monitoringu nie dociskał leżącego nogami? coś tu śmierdzi
emeryt
4 miesiące temu
Zamieniona polski sąd na Stalinowski i OMON uniewinniony
bDSRqIfD
włodek
4 miesiące temu
żenujące
Zima
4 miesiące temu
Jak wróci normalność to tem milicjant dostanie to co mu się należy , kozak z kozakowa
Najnowsze komentarze (140)
Niecielesny
4 miesiące temu
Ludzie ludziom zgotowali taką policje .
gacek
4 miesiące temu
Czyli policjanta też bezkarnie można uderzyć łokciem w brzuch byle go potem nie dociskać nogami do ziemi. Glina ponoć też człowiek i obywatel i ma swoje prawa zebrać baty gdy napadnięty demonstrant się broni przed nieuzasadnioną agresją.
antyorzemoc
4 miesiące temu
olicyjni baezczelni damscy bokserzy nie unikna w przyszlosci tego na co zasluzyli
Elżbieta
4 miesiące temu
I znowu hejt, dajcie już spokój co o wy wiecie na tematy ktore komentujecie
ojejku
4 miesiące temu
Policjo wstydż się! Tyle lat czekaliśmy na wolność. Doczekaliśmy się pałowania,szarpania i przemocy .
Michał Dadlez
4 miesiące temu
Nogą nie docisnął ale łokciem przywalił, a że zionęło od policji alkoholem to trudno się dziwić. Szkoda ze wróci i będzie ośmielony by robic to samo.
zwykly chlop
4 miesiące temu
to dziwne ze Sedziowie,Prokuratorzy tak chetnie skazuja Policjantow.Ale jak sami maja problemy to prosza Policjantow o pomoc.A TAKIE WSPOMNIENIE SPRZED LAT DLA OBECNYCH POLICJANTOW,zapewne WIELU Z WAS PAMIETA SUCHOCKA PREMIER -JECHALA W KOLUMNIE RZADOWEJ PRZEZ ROZNE MIEJSCOWOSCI,ILE FABRYKA POZWALALA stwazajac zagrozenie dla okolicznej ludnosci I co sie stalo ,otoz znalazl sie SZEREGOWY,INTELIGETNY POLICJANT,KTORY STANOL NA JEJ DRODZE,ZATRZYMAL I POUCZYL,ZE TAK NIE MOZNA -I co dalej SIE STALO-otoz SLUZBOWO TEN SZLACHETNY POLICJANT ZOSTAL UKARANY -I stal sie CUD-WIEKSZOSC POLSKICH POLICJANTOW Z HONOREM I IKRA,POWIEDZIALO ZE TAK NIE BEDZIE I ICH KOLEGA MA BYC UNIEWINNIONY =I COZ????? WLADZA SIE UGIELA -MOZNA A NO MOZNA.POLICJA TO JEST PIERWSZY I JEDYNY OBRONCA PRZED ZLEM -SZANUJMY ICH
Bidon
4 miesiące temu
Leżał na nim, ale go nie dociskał... Prawidłowy osąd.
bDSRqIfv
Obywatele
4 miesiące temu
czy UB czy SB czy ZOMO czy Milicja czy Policja zawsze była narzędziem obecnie panującej władzy za co jej członkowie zawsze byli sowicie wynagradzania i chronieni przez tą władze. Tak było jest i będzie przynajmniej w tym kraju. Amen.
jokee
4 miesiące temu
W Niemczech, czy Francji nawet procesu by nie było. Tylko Polsce takie szopki.
brawo
4 miesiące temu
brawo policja, tępić huloigaństwo i łamanie prawa i prostestujacym, którzy sieja nienawiść, wulgarność i wandalizm. Tak trzymać, I tak łagodnie się z nimi policja obchodzi. Porównywanie obecnej policji do MO i ZOMO to skrajne nadużycie i obelga dla wszystkich wówczas prześladowanych. To raczej wskazuje na tendencyjna manipulację lub fanatyzm lewicowy.
2020
4 miesiące temu
Sędziowie w Warszawie zdecydowali, że głośna sprawa olsztyńskich policjantów, podejrzanych o stosowanie gróźb i przemocy wobec zatrzymanych, będzie rozpoznana nie w Olsztynie, ale w sądzie w Ostródzie. Tłumaczyli to dobrem wymiaru sprawiedliwości.
2020
4 miesiące temu
Sąd Najwyższy zajął się sprawą tortur na komendzie w Olsztynie
ktoś
4 miesiące temu
Niech dalej uniewinniają psiarnię to zaczną się samosądy na psach.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić