Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Po czym poznać, że koronawirus już za nami? Oto sygnały

5

Szacunki ekspertów wskazują na to, że około 80 proc. chorych na koronawirusa w Polsce przechodzi go bezobjawowo lub ze słabymi objawami. Jak zatem poznać, że mieliśmy COVID-19?

Po czym poznać, że koronawirus już za nami? Oto sygnały
Po czym poznać, że koronawirus już za nami? (PAP)

Przechodzenie koronawirusa bezobjawowo nie jest niczym dobrym. W takiej sytuacji jesteśmy roznosicielami zarazy z Chin. To bez wątpienia bardzo groźne. Ponadto bezobjawowa choroba nie wyklucza różnych powikłań.

Jak poznać, że koronawirus już za nami? Niepokojąca oznaka to przewlekłe zmęczenie, które utrzymuje się nawet tygodniami. Jeżeli zauważysz większe zmęczenie niż zwykle, koniecznie wybierz się na testy na COVID-19.

Objawem są też "covidove palce". Chodzi o to, że u chorych występują na palcach czerwone lub fioletowe plamy. Przypominają one odmrożenie i pojawiają się najczęściej u osób, które przechodzą COVID-19 bezobjawowo.

Lekarze zaobserwowali też, że u zakażonych pojawiają się zmiany skórne i wysypki. Symptomem infekcji może być też zmiana tolerancji wysiłku.

Koronawirus. Może zakażenie już za tobą?

Warto uważnie obserwować stan swojego zdrowia. Dlaczego? Może bowiem się okazać, że koronawirus jest już dla nas totalną historią.

Na przechodzenie koronawirusa może wskazywać też brak apetytu. COVID-19 niejednokrotnie doprowadza też do problemów z sercem. Ponadto badania lekarze ze Scripps Translational Research Institute w Kalifornii wykazały, że pacjenci często skarżyli się na kołatanie serca, czy jego kłucie.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Jest bardzo źle". Polityk uderza w Szumowskiego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić