Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Pobił 77-letnią matkę. To jednak było dla niego mało

70

Decyzją będzińskiego sądu 58-letni mężczyzna, który pobił swoją matkę, trafi do aresztu. Zatrzymany odpowie za znęcanie się i rozbój. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Pobił 77-letnią matkę. To jednak było dla niego mało
(Policja)

58-latek z Będzina we wrześniu bieżącego roku wyszedł z więzienia. Mężczyzna odbywał karę za znęcanie się nad własną matką. Jednak pobyt za kratkami nie poprawił jego zachowania.

Znęcał się nad 77-letnią matką

Zaraz po wyjściu z więzienia zaczął na nowo znęcać się nad matką. Zachowywał się agresywnie, nadużywał alkoholu i podbierał 77-latce pieniądze. Jednak do prawdziwego dramatu doszło 24 listopada.

Kompletnie pijany mężczyzna zaatakował matkę w jej mieszkaniu w centrum Będzina. Po dotkliwym pobiciu starszej kobiety ukradł jej 600 złotych. Niedługo później trafił w ręce policji.

Zobacz także: Strajk kobiet. Klementyna Suchanow: "Nie jesteśmy w stanie ustąpić"

Mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Został najpierw przewieziony na izbę wytrzeźwień, a następnie do aresztu śledczego. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące w oczekiwaniu na proces.

Za te przestępstwa grozi mu kara 12 lat więzienia. Jednak 58-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy (powrotu na drogę przestępstwa). Kara może być zaostrzona.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić