aktualizacja 

Pociąg uderzył w ciężarówkę na przejeździe. Media obiegło wstrząsające nagranie

52

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przesławicach koło Miechowa (woj. małopolskie) doszło do groźnego wypadku. Pociąg Kolei Małopolskich uderzył w naczepę ciężarówki. Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące całe zdarzenie.

Pociąg uderzył w ciężarówkę na przejeździe. Media obiegło wstrząsające nagranie
Pociąg osobowy uderzył w naczepę ciężarówki (YouTube, KRK na DROGACH)

Niezwykle niebezpieczny incydent miał miejsce w poniedziałek 22 sierpnia w Przesławicach, ok. 40 km na północ od Krakowa. Pociąg osobowy relacji Kraków - Sędziszów uderzył w ciężarówkę stojącą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W wypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Pociąg uderzył w ciężarówkę. Sieć obiegło nagranie

Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące całe zajście. Na filmie z innego samochodu widać ciężarówkę stojącą na przejeździe kolejowym. Nie jest jasne, czy znajdowała się tam przez dłuższy czas, czy też zatrzymała się dopiero chwilę wcześniej. Pojazd nie porusza się, a jego kierowca nie próbuje zjechać z przejazdu kolejowego.

Nadjeżdżający pociąg Kolei Małopolskich stara się w ostatniej chwili ostrzec kierowcę sygnałem dźwiękowym. Maszynista nie ma szans wyhamować i uderza w tylną część naczepy pojazdu. Siła uderzenia całkowicie niszczy część ciężarówki, a jej fragmenty odlatują na co najmniej kilkanaście metrów.

Dramatyczne sceny w Małopolsce. 33-letni kierowca ciężarówki doprowadził do groźnego wypadku

Sprawę opisał portal lovekrakow.pl. Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych w rozmowie serwisem przyznaje, że cały czas trwa usuwanie skutków zdarzenia. Czynny jest tylko jeden z dwóch torów kolejowych. W miejscu tym nie ma szlabanów, funkcjonuje jedynie sygnalizacja świetlna.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący ciągnikiem siodłowym renault z naczepą 33-letni obywatel Ukrainy wjeżdżając na przejazd, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do incydentu. Mężczyzna w momencie zdarzenia był trzeźwy. W wypadku nie ma osób poszkodowanych.

Na miejscu pracują obecnie służby ratunkowe. Nie jest jasne, jaka była dokładnie przyczyna wypadku. Ustalaniem okoliczności zdarzenia zajęli się biegli.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić