Utknęła między rogatkami. O włos od tragedii

21

Na przejeździe kolejowym w Gogolinie (woj. opolskie) doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie. Kobieta wjechała na tory w momencie, gdy rogatki już się zamykały. Utknęła między nimi, a świadkami niebezpiecznego incydentu byli... funkcjonariusze policji.

Utknęła między rogatkami. O włos od tragedii
Kobieta utknęła na przejeździe - zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie 13 sierpnia w Gogolinie. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych, na przejazd kolejowy wjechał opel. Kierowcą pojazdu była 51-letnia mieszkanka województwa małopolskiego.

Utknęła między rogatkami. O włos od tragedii

Będąc już na przejeździe, pomiędzy rogatkami, kierująca postanowiła wycofać swój samochód.

Rogatka zatrzymała się na pojeździe. Na szczęście w porę pojawili się policjanci, którzy podnosząc rogatkę, umożliwili kobiecie bezpieczny wyjazd – podaje policja.

Kobieta podróżowała z pasażerem. Zarówno ona, jak i jej kompan, byli trzeźwi. 51-latka została ukarana za swoje nierozważne zachowanie. Otrzymała od policjantów mandat w wysokości 3 tys. zł oraz 6 punktów karnych.

Policja, korzystając z okazji, ostrzega wszystkich kierowców. Wjazd na tory kolejowe w momencie, gdy zamykają się szlabany, jest zakazany. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo.

Absolutnie najważniejszą zasadą na przejazdach kolejowych jest zachowanie szczególnej ostrożności. W chwili, gdy sygnalizator nadaje pulsacyjne światło czerwone, obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd kolejowy, nawet w sytuacji, gdy rogatki nie zostały jeszcze opuszczone bądź ich opuszczanie dopiero się rozpoczęło – przypominają stróże prawa.

Policja przekazuje także, że kiedy już z jakiegokolwiek powodu znajdziemy się pomiędzy opuszczonymi zaporami, powinniśmy jak najszybciej wyłamać szlaban i uciec z torowiska. Producenci szlabanów na etapie projektowania tych urządzeń przewidzieli możliwość ich siłowego wyłamania. To pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach.

Zobacz także: To największy problem polskiej armii? Politycy nie będą zadowoleni
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić