aktualizacja 

Początkujący "seryjny morderca" schwytany w USA

32

26 -letni Raad Almansoorie został aresztowany przez policję w Arizonie w związku z próbą zabójstwa dwóch kobiet. Z kolei funkcjonariusze z Nowego Jorku podejrzewają mężczyznę o zabójstwo innej kobiety, którego miał dokonać na początku lutego. Profiler John Kelly mówi o nim "początkujący seryjny morderca"

Początkujący "seryjny morderca" schwytany w USA
Początkujący "seryjny morderca" schwytany w USA (Facebook)

Policja z Surprise (przedmieścia Phoenix w Arizonie) zorganizowała konferencję prasową, na której potwierdziła zatrzymanie wyjątkowo brutalnego mężczyzny. Chodzi o 26-letniego Raada Almansoorie – podejrzanego o dźgnięcie nożem kobiety w restauracji McDonalds.

Ten sam mężczyzna jest podejrzany przez śledczych o dźgnięcie kobiety dzień wcześniej w centrum Phoenix. Ale to nie koniec. Podczas przesłuchania Raad miał przyznać się także do zamordowania 38-letniej Denisse Oleas-Arancibia na terenie Nowego Jorku.

Mężczyzna, który wykazywał się wyjątkową brutalnością w stosunku do kobiet został aresztowany. Policja pobrała jego DNA i przekazała do laboratorium kryminalistycznego Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Arizony. Chodzi o sprawdzenie, czy jego DNA pasuje do innych przestępstw popełnionych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Paraliż Brukseli. Policja starła się z rolnikami

Raad Almansoorie jest teraz przedmiotem przepychanek między prokuratorami z Arizony i Nowego Jorku. Każda ze stron chce go sądzić "u siebie". Prokurator z Arizony za dźgnięcie nożem dwóch kobiet. Jego odpowiednik z Nowego Jorku za zabójstwo kobiety na Manhattanie.

W związku z tym nowojorska policja ujawniła informacje na temat Raada Almansoorie. 26-latek w momencie morderstwa na Manhattanie, przebywał na zwolnieniu za kaucją. Był skazany za napaść na inną kobietę na Florydzie w kwietniu 2023 roku. W toku postępowania przyznał się także do napaści na trzy inne kobiety.

Fakt, że tak szybko opuścił Nowy Jork, spowodował że pomyślałam, że i tam coś przeskrobał - powiedziała Daily News jego przyrodnia siostra dzień po jego aresztowaniu.

Profiler John Kelly zajmujący się śladami behawioralnymi (czyli opracowaniem cech przestępcy na podstawie jego działań przed, w trakcie i po popełnieniu przestępstwa) powiedział dziennikarzom Fox News, że Almansoorie wykazuje cechy "zaburzeń dysocjacyjnych" i skłonność do krzywdzenia kobiet. Podsumował, że wszystko wskazuje na to, że jest "początkującym seryjnym mordercą".

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić