Adam Dąbrowski| 

Fatalne przejęzyczenie premiera Kanady. "Rosja musi"

Justin Trudeau spotkał się w Warszawie z Donaldem Tuskiem. Podczas wypowiedzi w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą, premier Kanady pomylił stronę, którą wspiera. Jest wielce prawdopodobne, że pomyłka ta nie umknie rosyjskiej propagandzie.

Fatalne przejęzyczenie premiera Kanady. "Rosja musi"
Justin Trudeau przejęzyczył się w trakcie wypowiedzi o konflikcie ukraińsko-rosyjskim (GETTY, NurPhoto)

Premier Kanady, Justin Trudeau jest w trakcie podróży dyplomatycznej po krajach europejskich. Przypomnijmy, że w sobotę był on jednym z głównych gości Prezydenta Zełenskiego w obchodach drugiej rocznicy rozpoczęcia Inwazji na Ukrainę.

Dziś Trudeau spotkał się w Warszawie z premierem Donaldem Tuskiem, aby wyrazić wsparcie i współpracę z Polską, szczególnie w kontekście zbrojeń. Nie wszystko jednak poszło po myśli Kanadyjczyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Paraliż Brukseli. Policja starła się z rolnikami

W trakcie jego wypowiedzi odnośnie pomaganiu Ukrainie w wojnie z Rosją, premier Kanady popełnił fatalne przejęzyczenie - pomylił on kraje. Wywołało to spore poruszenie wśród zebranych dziennikarzy, co zresztą słychać na nagraniu:

Rosja musi zwyciężyć tę wojnę - powiedział Justin Trudeau, po chwili z uśmiechem przepraszając, i podkreślając, że chodziło mu o Ukrainę
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać na odpowiedź rosyjskiej propagandy, która nie ośmieli się zmanipulować tzn. wyciąć przekaz Justina Trudeau.

Kanadyjski lider już po raz kolejny może stać się obiektem żartów i drwin. Przypomnijmy, że kilka lat temu popularna stała się plotka, jakoby premier Kanady był nieślubnym dzieckiem... Fidela Castro. Ma to związek z ogromnym podobieństwem obu mężczyzn, oraz matką premiera Kanady, Margaret Trudeu, która była komunistyczną aktywistką i nie ukrywała wielkiej sympatii do kubańskiego dyktatora.

Choć plotkę oficjalnie zdementowano, tak wciąż jest duża grupa osób, która w nią wierzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić