aktualizacja 

Podkarpacie. Zobaczył to w lesie i osłupiał. Chwycił za telefon

108

Nadleśnictwo Strzyżów (woj. podkarpackie) pochwaliło się na Facebooku niezwykłym drzewem, które znaleziono przez przypadek. "Tak długo już chodzę po lesie, ale jak się okazuje, wciąż odkrywam w nim coś nowego" - mówi leśnik.

Podkarpacie. Zobaczył to w lesie i osłupiał. Chwycił za telefon
Nadleśnictwo Strzyżów Lasy Państwowe pokazało niezwykłą jarzębinę. (Facebook, Nadleśnictwo Strzyżów Lasy Państwowe)

Nadleśnictwo Strzyżów pochwaliło się niezwykłą jarzębiną, którą znaleziono w jednym z podkarpackich lasów. Fotografie drzewa i krótki opis umieszczono na Facebooku.

Niezwykła jarzębina

Wymiary tego drzewa bardzo zaskoczyły nawet leśników. Znaleziona jarzębina ma trzy odnogi, liczy około 25 metrów wysokości i aż 40 cm grubości.

Jarząb pospolity jest raczej kojarzony z kilkumetrowym drzewem ozdobnym, które jesienią jest pięknie obsypane pomarańczowo-czerwonymi owocami Jednak okaz z Nadleśnictwa Strzyżów wprawił w niemałe osłupienie nawet wieloletniego leśniczego - napisano w poście Lasów Państwowych.
Tak długo już chodzę po lesie, ale jak się okazuje, wciąż odkrywam w nim coś nowego, znajduję perełki, których jeszcze nie widziałem - stwierdził z kolei leśnik.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Warto dodać, że zazwyczaj jarzębina nie wyrasta tak bardzo. Przeciętne drzewo ma jedynie około 15 metrów wysokości. Z racji tych niezwykłych rozmiarów nadleśnictwo chce postarać się o ochronę.

Zaskoczyła i urzekła nas swoją urodą. Będziemy chcieli objąć ten okaz ochroną pomnikową - zapowiadają Lasy Państwowe.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić