Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

Podpalenie mostu w gminie Międzylesie. Wandal zatrzymany

17

Na nic zdała się pobłażliwość właścicieli, którzy dali ostatnią szansę wandalowi, który podpalił most w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku. Musiała interweniować policja. Młody sprawca poniesie surowe konsekwencje.

Podpalenie mostu w gminie Międzylesie. Wandal zatrzymany
Wandal podpalił most w lasku w Międzylesiu. (Facebook, Gmina Międzylesie - UMiG)

Pod koniec ubiegłego weekendu, na drewnianym moście znajdującym się na trasie łączącej wsie Gajnik i Goworów, pojawił się ogień. Na szczęście, świadkowie zareagowali w porę i nie doszło do większego pożaru.

O zdarzeniu właściciele facebookowego profilu gminy Międzylesie poinformowali wieczorem 14 kwietnia, równocześnie dając sprawcy ultimatum:

Sprawa zostanie zgłoszona na policję dopiero jutro [poniedziałek 15 kwietnia - przyp. red.]. Do tego momentu jest czas, by się zgłosić osobiście i porozmawiać - napisali administratorzy na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Myślał, że nikt nie zauważy. Kamery nagrały, jak kradnie

Ostatecznie jednak sprawca nie zgłosił się do przedstawicieli gminy. W rezultacie sprawą zajęła się policja.

Na domiar złego mundurowi ustalili, że przez uszkodzony w wyniku podpalenia most prowadzi droga gminna. Wykonane na miejscu oględziny dały uzasadniona podstawę do sklasyfikowania czynu jako przestępstwo - poinformowała kłodzka policja.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dzień po zgłoszeniu sprawy policjanci schwytali 28-letniego pijanego mężczyznę, który podpalił drewniany most. Podejrzany szybko przyznał się do winy.

Potwierdził fakt, że w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Jednak śledczym nie był w stanie wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania. [...] Mężczyzna kilka miesięcy temu opuścił mury zakładu karnego gdzie odbywał karę pozbawienia wolności - czytamy na stronie policji.

Policjanci dokonali zabezpieczenia majątkowego w wysokości 2 tysięcy złotych na poczet naprawienia szkody. Niebawem o dalszym losie 28-latka zdecyduje sąd.

Źródło:Policja
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić