Podręcznik do HiT-u w sklepie Rydzyka. "Okazał się niezwykle potrzebny"

75

W internetowej księgarni fundacji Lux Veritatis założonej przez o. Tadeusza Rydzyka w sprzedaży pojawił się podręcznik do nowego przedmiotu "Historia i teraźniejszość" autorstwa Wojciecha Roszkowskiego.

Podręcznik do HiT-u w sklepie Rydzyka. "Okazał się niezwykle potrzebny"
Podręcznik do HiT do kupienia w księgarni o. Rydzyka. (PAP, Tytus Żmijewski)

Otwierając zakładkę "nowości" w księgarni Lux Veritatis o. Rydzyka zauważymy, że w sprzedaży jest podręcznik dla liceów i techników do przedmiotu "Historia i teraźniejszość" Klasa 2. 1980-2015 napisany przez prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Nowy przedmiot szkolny Historia i teraźniejszość wzbudził w 2022 roku olbrzymie zainteresowanie – okazał się niezwykle potrzebny. W naszym podręczniku rozczytywała się i wciąż rozczytuje cała Polska, głównie młodzież, ale nie tylko. Wynika to z faktu, że książka napisana została w sposób szczególnie atrakcyjny - czytamy na stronie księgarni o. Rydzyka.

Książka prof. Roszkowskiego po swojej premierze wywołała spore kontrowersje. Nauczyciele i historycy krytykują autora za zawarcie w podręczniku szkolnym swoich prywatnych opinii jako jedynej właściwiej interpretacji i szokujących tez m.in. na temat dzieci, które urodziły się dzięki metodzie in vitro ("kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?"), na tematy wiary ("Przy założeniu istnienia Boga – a przecież nie ma żadnego dowodu, poza spekulacjami myślowymi, że Go nie ma") czy też poglądów politycznych innych niż chrześcijański konserwatyzm.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tadeusz Rydzyk apeluje do bogatych. Komentarz Piotra Zgorzelskiego

O. Tadeusz Rydzyk jednak od samego początku nie szczędził słów uznania dla autora podręcznika.

Dostałem już jeden egzemplarz do HiT-u, Historia i Teraźniejszość. Jest świetny. Zaopatrzcie się w ten podręcznik, nie tylko dla dzieci. Właściwie to wszyscy powinniśmy to mieć. Najnowsza historia Polski pięknie pokazana. To, że to jest dobra książka, to widać po tym, jak niepolscy Polacy się denerwują. To widzimy w mediach niektórych - mówił w ubiegłym roku toruński redemptorysta.

Podręcznik do HiT-u do kupienia u Rydzyka

Chwilę przed nowym rokiem szkolnym w sklepie o. Rydzyka pojawił się w sprzedaży podręcznik prof. Roszkowskiego do HiT-u 1980-2015 dla klasy drugiej. Książka kosztuje 49 zł. Podręcznik Historia i Teraźniejszość 1945-1979 dla klasy pierwszej w księgarni o. Rydzyka jest chwilowo niedostępny.

Prof. Roszkowski wydobywa na światło dzienne również te prawdy, które wielu chciałoby ukryć. Wielokrotnie podkreśla znaczenie postaw moralnych (lub amoralnych) tak dla życia pojedynczego człowieka, jak i wspólnoty - czytamy w opisie podręcznika.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić