Podwójna tragedia w Lublinie. W pożarze zginęli matka i syn

6

Dramat rodziny rozegrał się w nocy z 18 na 19 lutego. W jednej z kamienic w Lublinie w województwie lubuskim doszło do wybuchu pożaru. Niestety, stan dwóch osób był na tyle poważny, że nie udało się im pomóc. Zmarli to matka i syn.

Podwójna tragedia w Lublinie. W pożarze zginęli matka i syn
Lublin. Matka i syn zginęli w pożarze (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie)

Pierwsza informacja o pożarze została przekazana służbom około godziny drugiej w nocy. Na klatce schodowej zaobserwowano wówczas silne zadymienie. W konsekwencji na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej.

Pożar w kamienicy w Lublinie. Nie żyją dwie osoby

W chwili przyjazdu strażaków na miejsce zdarzenia część mieszkańców kamienicy zdążyła już ją opuścić. Przystąpiono do ewakuacji pozostałych i tak z budynku wyprowadzono łącznie 27 osób.

Dwie odnalezione osoby – 41-latek i 71-latka – wymagały pilnej interwencji medycznej. Służby przystąpiły do udzielania poszkodowanym natychmiastowej pomocy, jednak ich wysiłki okazały się daremne, matka i syn zmarli.

Ostatecznie pożar udało się ugasić, a mieszkańcy – po wcześniejszym sprawdzeniu, czy z budynku zniknął dwutlenek węgla – wrócili do swoich mieszkań. Nadzór nad śledztwem, które pozwoli wyjaśnić okoliczności pojawienia się ognia, obejmie prokuratura.

Zobacz także: Zobacz też: Samolot nad płonącym miastem. Wyjątkowe nagranie świadka
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić