Pogoda. Temperatura leci w dół. Czy w lipcu będą jeszcze upały?

3

W Polsce królują deszcze i burze. Jaką pogodę będziemy mieli po ustaniu tych zjawisk atmosferycznych? Najnowsze doniesienia ekspertów wskazują na to, że o upałach w następnym tygodniu możemy zapomnieć.

Pogoda. Temperatura leci w dół. Czy w lipcu będą jeszcze upały?
Czy w lipcu wrócą upały? (Pixabay)

Do końca tego tygodnia będzie bardzo niespokojnie. Synoptycy przewidują, że groźnie zagrzmi, a za sprawą upalnego powietrza zwrotnikowego termometry pokażą do 30-33 stopni Celsjusza. Upał odczują przede wszystkim mieszkańcy wschodniej Polski.

Jak podaje portal pogoda.wp.pl, w poniedziałek nastąpi przebudowa pola barycznego. Polska znajdzie się pod wpływem chłodnego i wilgotnego niżu skandynawskiego.

Od poniedziałku pogoda w Polsce będzie mocno zmienna. Słoneczne dni mają przeplatać się z deszczowymi. Synoptycy twierdzą, że burze nie będą już tak gwałtowne i groźne jak w ostatnim czasie.

Jaka temperatura do końca lipca?

Eksperci przewidują, że do końca lipca nie będzie już upałów. We wtorek ochłodzi się w całym kraju do 20-25 stopni Celsjusza i tak już mniej więcej pozostanie.

Czeka nas zatem odpoczynek od ekstremalnie wysokich temperatur. Nadal powinno być jednak ciepło, co pozwoli na spędzanie wakacji w górach czy nad morzem.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić