Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda. Trąba powietrzna nad Ustroniem Morskim. Są ranni, wśród nich dziecko

10

W piątek nad Ustroniem Morskim (woj. zachodniopomorskie) przeszła trąba powietrzna. Strażacy poinformowali o sześciu osobach rannych.

Pogoda. Trąba powietrzna nad Ustroniem Morskim. Są ranni, wśród nich dziecko
Groźne zjawisko pogodowe w Ustroniu Morskim (Pixabay)

Informacje uzyskane od strażaków przekazuje RMF FM. Wynika z nich, że trąba powietrzna zniszczyła osiem domków holenderskich w Ustroniu Morskim, a także dwa samochody.

Służby podają ponadto, że poszkodowanych zostało sześć osób. W tym gronie znalazło się dziecko. Wszyscy są w dobrym stanie, mają jedynie ogólne potłuczenia i zadrapania.

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Przyszła niespodziewanie

Rozmówca RMF FM relacjonuje, że trąba przyszła dość niespodziewanie. Wszystko zaczęło się od zwykłego deszczu. Dopiero później opad zrobił się intensywniejszy, a ponadto pojawił się bardzo silny wiatr.

Zobaczyłem w oddali, że zaczynają dachówki latać - z okolicznych domów pozrywało trochę dachówek - mówi pan Wojciech, który akurat przebywał w okolicy Ustronia Morskiego.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ze skutkami trąby walczyli między innymi strażacy. Ich prace skupiały się chociażby na zabezpieczeniu terenu, na którym znajdowały się poprzewracane domki holenderskie.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić