Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Paragon z Gdańska. Właścicieli restauracji zatkało. Tyle wydał jedne z klientów

109
Podziel się

Akcja "zawieszonych" posiłków podbiła serca Polaków. Prawdziwą hojnością wykazał się tajemniczy gdańszczanin, który opłacił rachunek za posiłki na kwotę 2,7 tys. zł, a następnie kolejny za 600 zł.

Paragon na 2,7 tys. zł zawisł w jednej z restauracji w Gdańsku.
Paragon na 2,7 tys. zł zawisł w jednej z restauracji w Gdańsku. (Avocado vegan bistro)
bFdXowQB

Cóż za gest. Forma również nietuzinkowa. Klient jednej z gdańskich restauracji - Avocado Vegan Bistro - zdecydował się wesprzeć akcję naprawdę hojnymi rachunkami - pisze portal WP Finanse.

Na restauracyjnej tablicy "zawisł" opłacony rachunek na kwotę 2,7 tys. zł. Wzruszeni właściciele opublikowali dowód tej niezwykłej pomocy na sowim profilu facebookowym.

bFdXowQD

Dziś kolejny raz wzruszyliśmy się do łez, bo po raz drugi odwiedził nas anonimowy klient, zawieszając posiłki dla potrzebujących na szaloną kwotę 2700 zł! Kilka tygodni temu ten sam Pan zostawił paragon na 600 zł! Nie wiemy nawet, jak Pan ma na imię, a dziś nam zwyczajnie zabrakło głosu. Jeśli jakimś cudem teraz Pan to czyta, to chcieliśmy przekazać ogromne podziękowania! To, co Pan robi, jest cudowne" - czytamy.

Zasponsorował posiłki za 3,3 tys. zł. Tajemniczy klient "zwiesił" opłacony rachunek

Nietypowy paragon zostanie wykorzystany inaczej, niż zazwyczaj się to w takich przypadkach dzieje. Całość trafi na konto gdańskiej Fundacji Droga, która wspiera seniorów oraz ludzi dotkniętych bezdomnością - pisze portal WP Finanse. Dzięki jego hojności kilkoro dzieci wyjedzie na kolonie.

Pomysł na "wieszanie" paragonów pojawił się kilka lat temu i polegał na tym, że klienci płacili za kawę, której nie odbierali. Z opłaconego napoju mógł skorzystać ktoś w potrzebie. Widać idea spodobała się Polakom.

bFdXowQJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdXowRe
KOMENTARZE
(109)
Becker
rok temu
Szkoda bo ma fajna figure lolitki.
Ania
2 lata temu
Całym sercem popieram jadłodzielnie, tak samo wspieram posiłki rozdawane na ulicy lub w jadłodajniach. Ale nie mam przekonania do "zawieszonych posiłków". Jeśli ma to być miły gest dla kogokolwiek forma niespodzianki i prezentu, to OK. Przyjdzie korpoludek, zdejmie paragon i się ucieszy. Ale nie przekonacie mnie, że to forma pomocy biednym. To przerost formy nad treścią i trochę drwina z pomocy. Ani mała kawa za 12 złotych ani supermodna wegezupa z pietruszki i awokado za 35 zł za 150 ml to nie są potrzeby biednych. Za te pieniądze, chcąc naprawdę pomóc, można poczęstować zimą gorącą herbatą 50 bezdomnych lub ugotować zwykłą pyszną i zdrową sytą zupę dla 10 staruszków.
Wojtek
2 lata temu
A dobrze jednak. ,, Zawieszając" Myślałem że powinno być zamawiając
bFdXowRf
Kanalizator
2 lata temu
"Tyle wydał jedne z klientów", O2 ? a może siarkowodór
zku
2 lata temu
więcej ludzi dałoby się wyżywić gdyby pieniądze wydawane w restauracji (w tym VAT) użyć do zakupu owoców, warzyw, mleka, mięsa bezpośrednio u rolnika (nie jest wtedy żaden podatek wliczany) i rozdać potrzebującym
Kapitalista.
2 lata temu
Rząd dodrukował 100 miliardów złotych.Jest co rozdawać.
CogitoErgoSum
2 lata temu
No pięknie 2700, na bezdomasów którzy wybrali takie życie, na bezdomność się pracuje latami, bezdomność to nie jest wypadek samochodowy który dzieje się w sekundy, to wynik lenistwa i złych wyborów życiowych. Lepiej by dać na głodne dzieci z biednych rodzin, ogniska sportowe dla młodzieży czy stypendia. Bezdomasy zjedzą, popiją tanim winem i wyrzygają gdzieś w bramie. Kompletny brak wyobraźni u darczyńcy. Do pełni szczęścia powinien im jeszcze wódkę sponsorować.
Wega
2 lata temu
Fajna akcja, dobro powraca i warto je dzielić dla osób potrzebujących... Też bym chciała pomóc w taki sposób, ale u mnie nie ma takiej akcji...
HelGad
2 lata temu
Bardzo szlachetnie.W miare mozliwosci trzeba sie dzielic.
Krystyna 1234
2 lata temu
Pic na wodę fotomontaż gdyby ta osoba kupiła jedzenie dla bezdomnych to tak A tak to żadna rewelacja szpan
Mario
2 lata temu
Adamowicz to byl
Kris
2 lata temu
A może to pralnia pieniędzy??? Zaprzyjaźniony darczyńca zamawia za brudne pieniądze np z narkotyków takie posiłki ale one wcale nie muszą być przygotowane i wydane, jedynie VAT z paragonu do fiskusa reszta czysta dla restauratora i ewentualnie innych oczekujących ???
US omw
2 lata temu
Zdjęcie fejk. Brak numeru BDO na paragonie.
bFdXowQX
Polka
2 lata temu
Seniorom?,czy aby to najładniejsza grupa ,z pracy i doświadczenia wiem ,ze nsjbiedniejsi obecnie to pracujący na najniższej krajowej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić