Danuta Pałęga| 

Pojawia się i znika. Tajemnicza bryła na pustyni

225

Niesamowity lśniący monolit, podobny do tych, które tajemniczo pojawiły się w 2020 roku, został odkryty w Gass Peak, popularnym miejscu wędrówek po pustyni Nevada, około godziny drogi na północ od Las Vegas. Co udało się ustalić na temat zagadkowej bryły?

Pojawia się i znika. Tajemnicza bryła na pustyni
Tajemnicza bryła stanęła na pustyni w USA. Skąd się wzięła i co oznacza? (X: LVMPD)

Wygląda jakby pochodził z innego świata. Jego powierzchnia doskonale odbija rozległy krajobraz pustyni otaczającej szczyt góry, na której został odnaleziony. Skąd pochodzi ten obiekt?

Strukturę zauważył Departament Policji w Las Vegas, który twierdzi, że widział ją podczas misji poszukiwawczo-ratunkowej na północ od Doliny Las Vegas.

Widzimy wiele dziwnych rzeczy, kiedy ludzie wybierają się na wędrówki w te strony. Często nie są przygotowani na specyficzną pogodę, nie przynoszą wystarczającej ilości wody. Ale spójrzcie na to! - napisali w mediach społecznościowych policjanci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przełom na Grenlandii. Eksperci poruszeni skalą odkrycia

Jest to najnowsza z serii tajemniczych, lśniących kolumn pojawiających się na całym świecie od co najmniej 2020 roku. W listopadzie tamtego roku podobny metalowy monolit został znaleziony wśród krajobrazu niczym wprost z Marsa - na czerwonej skalistej pustyni Utah. Następnie pojawiły się doniesienia o kolejnych takich obiektach w Rumunii, na wyspie Wight w Kanale La Manche, w środkowej Kalifornii i na słynnej Fremont Street w centrum Las Vegas. Wszystkie zniknęły tak szybko, jak się pojawiły.

Fala spekulacji po odkryciu w Nevadzie

Jak można się spodziewać, spekulacje na temat tego, kto może stać za tymi tajemnymi strukturami, narastają. Nikt się nie zgłosił, nikt nie przyznaje się do ich stworzenia. Pojawiły się nawet teorie spiskowe dotyczące obcych. Film Kubricka z 1968 roku przedstawiał jedną z najbardziej uderzających i dziwacznych form, jakie obcy przyjęli na ekranie - tajemniczy czarny blok.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Euro News rozmyśla, czy monolit, który nagle się pojawia, jest faktyczną formą obcych i sygnalizuje ich obecność? Swoje domniemania tłumaczy faktem, że wysoka kolumna w klasyce science-fiction służy jako ostrzeżenie.

Monolit z Las Vegas reprezentuje to wszystko, co niewyobrażalne i nieznane. Euro News sugeruje, że być może jest to element wyrafinowanej kampanii marketingowej na rzecz nadchodzącego rebootu "Z Archiwum X".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić