Pojechała imprezować, zostawiła dziecko w domu. Zmarło z głodu

8

Wielka Brytania. Matka zostawiła swoją 1,5-roczną córkę bez opieki dorosłych na 5 dni, a w tym czasie uczestniczyła w imprezach w różnych miastach Anglii. Powróciła, bo "zatęskniła za dzieckiem". Dziewczynka, niestety, już nie żyła. Zmarła z głodu. Kobietę skazano na 9 lat więzienia.

Pojechała imprezować, zostawiła dziecko w domu. Zmarło z głodu
Matka imprezowała przez tydzień. (Twitter, YouTube)

Do tragedii doszło w grudniu 2019 roku, ale wyrok w sprawie zapadł dopiero 1,5 roku później. 19-letnia wówczas Brytyjka Verphy Kudi przyszła do domu i zobaczyła swoją 20-miesięczną córkę w stanie nieprzytomności. Zadzwoniła po pogotowie ratunkowe, krzycząc do telefonu, że dziecko "nie może się obudzić". Zostało przewiezione do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować.

Dziewczynka zmarła z głodu

Podejrzenia wobec matki pojawiły się po tym, jak udostępniono wyniki sekcji zwłok. Wskazały one, ze dziewczynka była niedożywiona i odwodniona, a przed śmiercią chorowała na grypę. Jako przyczynę zgonu wpisano "zaniedbanie".

Śledztwo ustaliło, że matka nie była przy córce w ostatnich chwilach jej życia. Zeznania świadków i kobiety wykazały, że zostawiła małe dziecko na 5 dni. Sama w tym czasie jeździła na imprezy w różne części kraju.

Matka imprezowała w różnych miastach

Jak donosi BBC News, 5 grudnia kobieta wyjechała do Londynu ze swoim chłopakiem, by świętować urodziny. 9 grudnia, dwa dni przed powrotem, była w Coventry — mieście oddalonym od Brighton o ponad 240 km. Kobieta miała powiedzieć śledczym, że później opamiętała się i wróciła do domu, bo "tęskniła za córką" i "nie mogła znieść tak długiej rozłąki z nią".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Śledczy ustalili też, że to nie był pierwszy przypadek, kiedy córka zostawała sama w domu bez dorosłych na dłuższy czas. Jak informuje policja, są dowody na to, że niemowlę od czasu urodzenia co najmniej 11 razy zostawiane było bez opieki kogokolwiek z rodziny na ponad dwa dni.

Została skazana na 9 lat więzienia

Kobieta mieszkała z córką w mieszkaniu, które zaoferowała jej fundacja zajmująca się osobami w trudnej sytuacji życiowej. Jak mówił w sądzie obrońca matki Peter Wilcock, kobieta jest "młoda i wrażliwa", a wyrok więzienia będzie dla niej druzgocący. Sędzia Christine Laing nie miała jednak wątpliwości co do wydanego wyroku - 21-latka została skazana na 9 lat więzienia.

Dziecko całkowicie polega na matce, by zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Suma cierpień, których doznała w ostatnich dniach swojego życia, jest nie do zniesienia. Musiała to znosić, żebyś ty mogła świętować urodziny swoje i swoich znajomych, jak beztroska nastolatka - zwracała się do oskarżonej.

Kudi została uznana za winną nieumyślnego spowodowania śmierci. Kobieta obecna na sali sądowej nie skomentowała wyroku dziewięciu lat pozbawienia wolności.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić