Korea Północna. Przerażające odkrycie na mapach Google. "Eksplodował"

72

Gruzy, tony potłuczonego szkła i pozostałości po eksplozji. Biurowiec, który znaleziony został przez internautę przypadkiem na terenie Korei Północnej, szybko wywołał w sieci wielkie poruszenie.

Korea Północna. Przerażające odkrycie na mapach Google. "Eksplodował"
Odkrycie w Korei Północnej. (Google Maps)

Korea Północna. Na terenie tego kraju niepodzielnie autorytarnie od lat rządzi Kim Dzong Un, co sprawia, że kraj ten zwraca na siebie uwagę milionów osób, chcących odkryć jego sekrety i tajemnice.

Jeden z użytkowników sieci odkrył przypadkiem dziwnie wyglądający obiekt, który zaintrygował także media. Jak podaje The Sun, odkryty budynek to biurowiec, który najprawdopodobniej został wysadzony w powietrze.

Z satelity widać opuszczony niebiesko-zielony budynek z wybitymi oknami, które potwierdzają hipotezy o wybuchu lub eksplozji. Okazało się, że budynek ten służył także do celów państwowych.

Dotarli do sekretnych zdjęć z Korei Północnej. Zagadka została rozwiązana

Kaesŏng to miejscowość, gdzie znajduje się biurowiec. Jak podaje The Sun, jest on oddalony o kilka mil od Korei Południowej.

Wydaje się, że na całym parkingu jest szkło - piszą użytkownicy sieci.

Odnaleziony przez internautę budynek to Koreański Inter-Joint Liaison Office. Jest, jak się okazało, dawnym urzędem państwowym.

Brzmi to tak, jakby zbudowała go Korea Południowa, ale Korea Północna próbowała go zburzyć i nie udało się - uważa komentujący (The Sun).
Według BBC, Inter-Joint Liaison Office zostało otwarte w 2018 roku, aby pomóc Korei, oficjalnie w stanie wojny, komunikować się między państwami - podaje portal The Sun.

Pod koniec maja 2020 roku został zburzony. Cały, czteropiętrowy budynek wypełniony został po brzegi substancjami łatwopalnymi i amunicją.

Dlaczego dokonano zniszczenia budynku? Jak twierdzi The Sun, stało się to z powodu narastających konfliktów pomiędzy Koreą Północną i Koreą Południową. Rząd Kim Dzong Una po eksplozji podał do mediów informację o zniszczeniu biurowca.

Biuro łącznikowe zostało tragicznie zrujnowane przez straszliwą eksplozję - podawały północnokoreańskie władze.

Według BBC "budynek był niegdyś koreańskim Połączonym Biurem Łącznikowym, który doznał nieudanej próby rozbiórki w czerwcu 2020 roku", czytamy.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić