Pojechali do bastionu PiS. "Przytrzymałbym to dziadostwo"

1643

W gminie Udanin 52,95 proc. głosów w wyborach parlamentarnych zdobyła partia Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarka "Gazety Wyborczej" wybrała się tam, by sprawdzić powyborcze nastoje zwolenników PiS. Niepokój wisi w powietrzu.

Pojechali do bastionu PiS. "Przytrzymałbym to dziadostwo"
W gminie Udanin 52,95 proc. głosów w wyborach parlamentarnych zdobyła partia Jarosława Kaczyńskiego. (Facebook, Prawo i Sprawiedliwość)

Przez Wszystkimi Świętymi panował duży ruch na głównych ulicach w Udaninie. Dziennikarka "GW" zapytała jednego z przechodniów o to, komu prezydent Andrzej Duda powinien powierzyć tworzenie nowego rządu.

- Teraz to wielka niewiadoma. Moja partia wygrała, ale za słabo - odpowiedział ze smutkiem emeryt.

Ja na miejscu prezydenta wprowadziłbym stan wyjątkowy. Przytrzymałbym to dziadostwo, żeby jeszcze chwilę mogli się zastanowić, co chcą zrobić - dodaje pan Stanisław.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Naciskają na Przyłębską. "Totalna kompromitacja"

Emeryt otwarcie przyznaje, że boi się rządów obecnej opozycji. - Chodzi o to, żeby było dobrze, a nie tak wszystko Niemcom czy Ruskim. Armię jeszcze zlikwidują, zostaną nam tylko widły. Nie podoba się mi ta ich polityka - podkreśla rozmówca "GW".

Udanin jest gminą na Dolnym Śląsku, gdzie PiS zdobył 52,95 proc. głosów. KO uzyskała tam 19,35 proc. poparcia.

- Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość. Bo chcę, żeby w Polsce było dobrze – mówi "GW" 46-letni Tomasz.

Mieszkaniec gminy tłumaczy, że za PO "było duże bezrobocie".

Musiałem wyjechać do Niemiec za pracą. Platforma nie wróży nic dobrego - przekonuje. - Wolę, żeby Mateusz Morawiecki był premierem. Jak PO przejmie władzę, cofniemy się we wszystkim - dodaje.

74-letnia pani Krystyna również chce, by to PiS nadal rządził. - Prezydent powinien wybrać premiera z PiS. Teraz emerytury są większe i łatwiej się żyje. Za Tuska to ja miałam może 2 zł podwyżki. A teraz – kilkadziesiąt. Załapałam się na dodatek na węgiel. Głosowałam na PiS i tak mi szkoda, bo chciałam, żeby oni wygrali -  mówi seniorka.

Emerytka twierdzi, że jak opozycja zacznie rządzić to "zmarnują Polskę, Niemcom wszystko oddadzą". - A w Udaninie tyle się zmieniło. Wójta mamy naprawdę dobrego. I z Wrocławia przyjeżdża ten, co daje pieniądze - kwituje.

Jak widać, wielu zwolenników PiS nadal nie może pogodzić się z wyborczym niepowodzeniem ulubionej partii.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić