Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Pokazał mu pomarańczową kopertę. Doprowadził bezdomnego do łez

5
Podziel się:

24-letni vloger Phillip Vu spotkał pod koniec stycznia 46-letniego bezdomnego Mike'a. Między mężczyznami nawiązała się niezwykła przyjaźń. Philip postanowił zrobić Mike'owi niespodziankę. Nie spodziewał się tylu łez. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pokazał mu pomarańczową kopertę. Doprowadził bezdomnego do łez
Niespodzianka, jaką zrobił Mikowi Philip zmieniła jego życie. (YouTube)

24-letni Philip 8 miesięcy temu rzucił pracę w banku, by wsiąść do swojego samochodu i podróżować po Ameryce. Swoją przygodę młody mężczyzna postanowił udokumentować na YouTube.

Pod koniec stycznia Philip w drodze do Nowego Jorku trafił do New Heaven. Zatrzymały go tam korki. Podczas postoju bezdomny mężczyzna zaproponował mu, że umyje szyby w jego aucie. Philip odmówił. Minęło pół godziny i 24-latek postanowił, że odmowę zrekompensuje mężczyźnie kanapką. Zaproponował, by razem zjedli i porozmawiali w jego aucie. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że będzie to początek przyjaźni.

Philipa i Mike'a łączy naprawdę wiele. Okazało się, że obaj mężczyźni w młodym wieku stracili ojca. Obaj wychowali się w trudnych środowiskach i obaj zerwali kontakty ze swoją rodziną. Philip po czasie wrócił do najbliższych, Mike nigdy tego nie zrobił.

Widzowie aspirującego vlogera zwrócili uwagę na niezwykłą więź, jaka nawiązała się między nim a Mike'em. Wyszli z inicjatywą pomocy bezdomnemu mężczyźnie.

Celem było uzbieranie tysiąca dolarów. W ciągu doby zebrano aż 10 tys. Kilka dni później zamknięto zrzutkę z wynikiem 17 tys. dolarów.

Philip przekazał Mike'owi pomarańczową kopertę, w której było tysiąc dolarów. Tylko tyle mógł wybrać gotówki za jednym razem w banku. Mike był niesamowicie wzruszony, bardzo ucieszył się z pieniędzmi, część chciał oddać Philipowi. Nie wiedział, że jego nowy przyjaciel pokaże mu za chwilę stan konta i pełną sumę zebraną przez widzów.

To jednak nie koniec historii! Philip zadbał o to, by dać Mike'owi szansę wyjścia na prostą i podjęcia prawdziwej pracy. Zorganizował mu pomoc doradcy finansowego, który pomoże mu odpowiednio rozdysponować pieniądze. Mężczyzna kupił sobie również ubrania i telefon, by mógł utrzymywać kontakt z Philipem. Po ponad połowie życia spędzonego na ulicy Mike będzie miał swój akt urodzenia, ubezpieczenie społeczne i dach nad głową.

Zobacz także: Kościoły przepełnione? Policja ujawnia nowe informacje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
ola
rok temu
24 lata, rzucił pracę i jeździ sobie po kraj. Nie chce mu się pracować więc jak wielu młodych chwycił za kamerę i szukał materiału na vloga. Trafił się bezdomny, łał, to ludzi chwyci za serce, a ja zdobędę popularność. Trzeba było tego bezdomnego wziąć ze sobą w podróż, dzieliliby się zyskami z reklam, a nie dał szansę na znalezienie normalnej pracy, sobie niech poszuka. Co się z ludźmi dzieje, mijają na ulicy osoby w potrzebie i nimi gardzą, a tylko ktoś wrzuci ckliwą historyjkę na media społecznościowe, to wtedy pomagają. Czemu wcześniej nikt tego nie zrobił, bez medialnego szumu? Gdzie bezinteresowna pomoc? Nie piszcie mi, że przecież pomógł, no tak, pomógł, ale sobie również. Z dobroci serca już nikt nie pomaga?
Marzena
2 lata temu
Szczerze zazdroszczę. Bo mieszkam z toksyczną rodziną i choć próbowałam wszystkiego, nie mam jak się stąd wydostać i jestem na skraju przepaści i nikogo to nie obchodzi. Ale nie jestem bezdomna więc nie zasługuję na uwagę. A potrzebuję tylko kawałek własnego miejsca, żeby odzyskać siebie i zadbać o córkę. A wy, kiedy przeczytacie artykuł o tym, jak odebrałam sobie tę wegetację nazywaną życiem, będziecie pisać, że byłam głupia, że mogłam się zwrócić o pomoc, że inni mają gorzej, że zrobilibyście mądrzej, a o2 dorzuci nr telefonu zaufania. Miał być gorzki sarkazm, a znów leją się łzy. Chcę już przestać czuć cokolwiek
Marzena
2 lata temu
Szczerze zazdroszczę. Bo mieszkam z toksyczną rodziną i choć próbowałam wszystkiego, nie mam jak się stąd wydostać i jestem na skraju przepaści i nikogo to nie obchodzi. Ale przezornie sprowadziłam na świat tylko jedno dziecko więc nie zasługuję na uwagę. A potrzebuję tylko 30 m bezpiecznej powierzchni, żeby odzyskać siebie i właściwie zadbać o córkę. A wy, kiedy przeczytacie artykuł o tym, jak odebrałam sobie tę wegetację nazywaną życiem, będziecie pisać, że byłam głupia, że mogłam się zwrócić o pomoc, że inni mają gorzej, że zrobilibyście mądrzej, a o2 dorzuci nr telefonu zaufania. Miał być gorzki sarkazm, a znów leją się łzy. Chcę już przestać czuć cokolwiek
Rydzyk
2 lata temu
A ja dostałem dwa samochody od bezdomnego.
Yarec
2 lata temu
Niesamowity poziom empati... Cud?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić