Pokazała sposób, jak zaoszczędzić na paliwie. Wystarczy jeden przedmiot

120

Polacy cały czas muszą mierzyć się z wysokimi cenami paliwa. Na nietypowy sposób zaoszczędzenia na benzynie wpadła pewna użytkowniczka TikToka. Kobieta zaprezentowała na filmie trik, który ma pozwolić nam wydawać mniej na paliwo. Do jego wykonania potrzebna będzie jedynie szklana miska.

Pokazała sposób, jak zaoszczędzić na paliwie. Wystarczy jeden przedmiot
Użytkowniczka TikToka zaprezentowała sposób, jak zaoszczędzić na benzynie (TikTok, Money for Millenials)

Trwa sezon urlopowy, który nieodłącznie wiąże się z wyjazdami. Choć stacje benzynowe kuszą wakacyjnymi obniżkami na benzynę, ceny nadal nie zachęcają do podróży samochodem.

Przedstawiciele państwowego Orlenu zapewniają, że ceny benzyny w naszym kraju są jednymi z najniższych w Europie. Biorąc jednak pod uwagę płace minimalne w Polsce i na Zachodzie, nie jest już tak kolorowo. Obywatel Niemiec za minimalną krajową może jednak nabyć 710 litrów benzyny Pb 95. Polak natomiast za najniższe wynagrodzenie zatankuje zaledwie 391 litrów.

Wobec szalejącej drożyzny, na niecodzienny pomysł wpadła pewna użytkowniczka TikToka. Kobieta pokazała, jak w sprytny sposób zaoszczędzić pieniądze na paliwie. Nagranie lotem błyskawicy obiegło społecznościowe.

Chcesz zaoszczędzić na paliwie? Ten lifehack jest dla Ciebie

Anna prowadzi na TikToku konto Money for Millenials. Kobieta postanowiła podzielić się swoją radą dla wszystkich kierowców, którym zależy na obniżeniu kosztów podróży. Podkreśliła, że do wykonania sztuczki potrzebna będzie jedynie szklana miska.

Nie da się patrzeć na rosnące ceny benzyny. Jestem pewna, że część z was – podobnie jak ja – nie ma pojęcia jak uwzględnić ten koszt w swoim domowym budżecie. Jest jednak pewien sposób – podkreśla autorka nagrania.

Następnie kobieta wskazuje, że można obniżyć zużycie paliwa kładąc na siedzeniu pasażera szklaną miskę wypełnioną wodą. Ma to zmusić kierowcę do płynnej jazdy, spokojnego zmieniania biegów i ograniczyć ostre hamowanie.

To nie rozwiąże problemu wzrostu cen, ale wydaje się ciekawym pomysłem – zaznacza Anna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Jak oszczędzić kilka złotych na paliwie? Płynna jazda może być rozwiązaniem

Płynna jazda ma pomagać zmniejszyć zużycie paliwa podczas jazdy samochodem. Technika ta obejmuje także wybieranie tras, które zakładają jak najmniej hamowania i przyspieszania. To właśnie ostre wciskanie pedału gazu bądź hamulca wpływa bowiem najmocniej na zużycie paliwa. Innym sposobem oszczędzania na benzynie może być unikanie włączania klimatyzacji lub ogrzewania.

Obejrzyj także: Benzyna w worki. Kierowca nie wierzył własnym oczom

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić