Pokojowa Nagroda Nobla dla Polski? Dziennikarz zabrał głos

Podziel się:

Polska mocno angażuje się w pomoc uchodźcom, co dostrzega nie tylko Ukraina, ale także cały świat. Zdaniem hiszpańskiego dziennikarza Victora Olivaresa, Polska powinna otrzymać za to Pokojową Nagrodę Nobla.

Pokojowa Nagroda Nobla dla Polski? Dziennikarz zabrał głos
uchodźcy z Ukrainy (Twitter, Olivares)

24 lutego Rosja rozpoczęła wojnę w Ukrainie. Od ponad dwóch tygodni jej wojsko regularnie ostrzeliwuje i bombarduje największe ukraińskie miasta. Działania zapoczątkowane rozkazem prezydenta Władimira Putina doprowadziły już do śmierci setek niewinnych osób, bo armia atakuje również budynki mieszkalne i szpitale. Dlatego wiele osób ucieka z ogarniętego wojną kraju.

Jak poinformowała w niedzielę Straż Graniczna, już ponad 1,7 mln uchodźców przyjechało do Polski z Ukrainy. Nie wszyscy oczywiście pozostali na terenie naszego kraju, jednak zdecydowana większość z nich przebywa nad Wisłą i czeka na rozwój wydarzeń.

Jestem bardzo wdzięczna polskiemu rządowi za to, że przyjmuje tych ludzi w tak wzorowy sposób i umożliwia im dostęp do środków pomocowych i systemu świadczeń socjalnych tu w Polsce - powiedziała Nancy Faeser, niemiecka polityk.

Polska od pierwszego dnia wojny wspiera uchodźców. Wielkie serce naszego kraju dostrzega cały świat. Specjalny apel wystosował hiszpański dziennikarz Victor Olivares, który postuluje przyznanie Polsce i Polakom Pokojowej Nagrody Nobla za to, jak bardzo pomagają ukraińskim ofiarom wojny.

Praca, którą wykonują z uchodźcami z Ukrainy, jest po prostu niezwykła. Co za wspaniały kraj - napisał w mediach społecznościowych Victor Olivares, który relacjonuje sytuację na granicy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Hiszpan pojawił się w Polsce

Olivares urodził się i mieszka w Madrycie. Jest absolwentem dziennikarstwa z doświadczeniem jako specjalista ds. treści i menedżer społeczności w mediach i agencjach marketingowych.

Od kilkunastu dni jego głównym tematem jest jednak wojna w Ukrainie. Jako niezależny dziennikarz Olivares pojawił się w Polsce na granicy z Ukrainą i z bliska obserwuje sytuację z uchodźcami.

Zobacz także: To nie koniec sankcji wobec Rosji? Rzecznik MSZ: Te rzeczy są bardzo mocno na stole
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić