aktualizacja 

Pokazał, ile wart jest rubel. Wideo z rosyjskiej galerii podbija sieć

Sankcje nałożone przez świat na Federację Rosyjską ciągną w dół gospodarkę kraju. Rubel stał się wręcz bezwartościową walutą. Jeden z Rosjan chciał to zobrazować, rozrzucając plik banknotów w galerii handlowej.

Pokazał, ile wart jest rubel. Wideo z rosyjskiej galerii podbija sieć
Rosjanin rozrzucił plik rubli (Twitter)

Atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę został surowo potępiony przez wiele krajów świata. W odpowiedzi na nieuzasadnioną inwazję ukarano Rosjan wieloma sankcjami. Te przejawiają się m.in. zamknięciem przestrzeni powietrznych dla rosyjskich samolotów, czy wycofaniem się z tamtego rynku większości firm takich jak m.in. Apple, Coca Cola, IKEA, czy McDonald's.

Sankcje bardzo uderzyły również w rosyjską walutę. Wartość rubla stała się rekordowo niska. Ponadto brak zagranicznych dóbr sprawił, że Rosjanie zostali odizolowani od reszty świata.

Wielu z nich wyraża swój sprzeciw wobec wojny w Ukrainie, jednak władze wysyłają na protestujących oddziały policjantów. Mundurowi aresztują każdego, kto wyrazi nawet najmniejszy sprzeciw wobec decyzji Władimira Putina.

Jeden z Rosjan wyraził swoje zbulwersowanie w dość niecodzienny sposób. Mężczyzna, przechadzając się po galerii handlowej, postanowił rozrzucić plik rubli w powietrze. Chciał w ten sposób zamanifestować, że rosyjska waluta stała się wręcz bezwartościowa w wyniku decyzji Władimira Putina.

Wyczyn został nagrany kamerą telefonu, a wideo trafiło do mediów społecznościowych, gdzie niezwłocznie stało się hitem. Internauci zwrócili uwagę, że nikt nie starał się łapać pieniędzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Kijów zostanie oblężony? Gen. Pacek tłumaczy strategię armii rosyjskiej
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić