Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Pokonała koronawirusa. 103-latka z Opolszczyzny zadziwiła lekarzy

22
Podziel się

Dziarska 103-latka z województwa opolskiego w brawurowy sposób zwyciężyła chorobę koronawirusową. Pani Teresa Wójcik została wypisana ze szpitala po drugim negatywnym teście na obecność SARS-CoV-2. Jest najstarszym ozdrowieńcem w Polsce. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pokonała koronawirusa. 103-letnia Teresa Wójcik zadziwiła lekarzy
Pokonała koronawirusa. 103-letnia Teresa Wójcik zadziwiła lekarzy (Facebook.com)

103-latka jest najstarszą osobą w Polsce, która pokonała koronawirusa. Lekarze ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu chwalą wyczyn pani Teresy Wójcik, która przez niecały miesiąc była chora na COVID-19.

Nasza 103-letnia pacjentka pokonała koronawirusa! Właśnie otrzymaliśmy wynik drugiego testu – wynik negatywny - cieszą się pracownicy placówki.

Staruszka została wypisana do domu. Lekarze tłumaczą, że drugi negatywny test na koronawirusa oznacza, że w organizmie pani Teresy Wójcik nie ma już wirusa. Jest to zjawisko na skalę europejską! - podkreśla Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala.

Pani Tereso – życzymy dużo zdrowia i nadal takiego samego dobrego humoru - napisali pracownicy szpitala na Facebooku.

103-latka pokonała koronawirusa. Wraca do domu

W poniedziałek pani Teresa Wójcik ma opuścić mury Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Została do niego przewieziona 20 kwietnia z Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach. Dyrekcja szpitala podkreśliła, że pacjentka przeszła chorobę stosunkowo łagodnie.

Babcia podłamała się psychicznie, leżąc w izolatce w szpitalu. Nie chciała jeść. Mówiła, że umrze w szpitalu. Przekazałam jej przez pielęgniarki, że musi przesunąć dzień śmierci, bo ja chcę ją jeszcze zobaczyć i przytulić się. Odpowiedziała, że w takim razie dobrze, przesunie - powiedziała Małgorzata Kott, wnuczka 103-latki.

W całej Polsce koronawirusa pokonało 7 451 osób. Do tej pory najstarszym ozdrowieńcem był 100-letni pacjent Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Pan Stanisław Bigos to były partyzant i strażak.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(22)
123
2 tyg. temu
Gratulacje! Dużo zdrowia
pat
2 tyg. temu
...jak pacjent bardzo chce żyć, to medycyna jest bezsilna...
Rozmaryn
2 tyg. temu
Proszę podać do wiadomości publicznej jaki miała poziom witaminy D3 metabolit 25(OH).
Swojak
2 tyg. temu
Babciu jesteś naprawdę wielka
piotr
2 tyg. temu
Prosze napisac co babci pomogło dokonac tego wyczynu??? chodzi o lekarstwa , czym była leczona , bo skoro była chora , to szpital Ja czyms leczył??? no chyba że przeszla tego "strasznego wirusa" Bezobjawowo!!! 103 letnia kobieta!!!
Najnowsze komentarze (22)
Jerzy
2 dni temu
tak sie babciu trzymaj - pozdrawiam, podziwiam, - długiego jeszcze zycia zycze
who
1 tyg. temu
Gratuluję
asd2
1 tyg. temu
Zwyciężyła chorobę jak miała wynik negatywny bardzo logiczne... Ściema jak nic. Koronka to tylko rodzaj grypy, na zachodzie mieszkam i tu normalnie ludzie żyją nie ma masek i patoli jak w polsce. Elo
Magda
1 tyg. temu
Czy to koronawirus czy co innego - zdrowia dla tej sympatycznej 103latki, jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy żyją tyle lat, mają przy tym jeszcze humorek, kumają rzeczywistość bez większego otępienia bo już wiadomo w tym wieku różnie bywa, oby tak dalej pięknie, gratulacje
fajnie
2 tyg. temu
Widać, że nie ma zmarszczek, jak na ten wiem brawo!
rudy donek
2 tyg. temu
ja po aferach z pawulonem nie ufam sluzbie zdrowia. zadne tam wybielanie wizerunku kowidem nic nie zmieni. gratulacje dla seniorki i wyrazy podziwu bo wygrala z 2 przeciwnikami: z covidem i ze sluzba zdrowia.
007
2 tyg. temu
Doktor Mengele wyda opinie w sprawie swirusa a nie wy patole!
JasnE
2 tyg. temu
Po prostu w katolickiej Polsce nie zabija sie (jeszcze?) starych ludzi, tak jak na zachodzie.
AK47
2 tyg. temu
No i jak tam konowałki - PRZECIEZ TO NIEMOŻLIWE - TO NIE MOGŁO SIĘ STAĆ !!! A jednak .... tyko mam skromne pytanie : czy dzięki temu, że spisano ją na straty i specjalnie sie nią nie interesowano czy też stosowano super specjalistyczne i eksperymentalne systemy lecznictwa wirusologicznego ? he he he hęęęęęęęęęęęęęęęęęęęę
Swojak
2 tyg. temu
Babciu jesteś naprawdę wielka
Adas
2 tyg. temu
Chmura pokonała najnormalniejszą grypę czuwaj
optymista
2 tyg. temu